Anasayfa » Haberler » 10 Ton Buzdan Toyota C-HR Zorlu AVM’de
10 Ton Buzdan Toyota C-HR  Zorlu AVM’de

10 Ton Buzdan Toyota C-HR Zorlu AVM’de

 

Sıradışı tasarımıyla tüm dünyada büyük ilgi toplayan Toyota C-HR, yine sıradışı bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor. Toyota’nın Türkiye’de üretimini gerçekleştirdiği ve hibrit teknolojisiyle de sunulan C-HR modeli,

11 ve 12 Şubat tarihleri arasında Zorlu AVM’de Heykeltıraş Haşim Demirtaş’ın canlı performansı ile birlikte 10 tonluk buz kütlesine dönüşecek.  Cumartesi ve Pazar günü gerçekleşecek olan canlı performansın sergilemesi ise 17 Şubat tarihine kadar devam edecek.

Toyota_C_HRBu farklı performans için her biri 100 kiloluk 100 adet blok, yüzde 70-80 oranında şeffaf buz kütlesi elde edilebilmesi için 35 gün boyunca özel buz havuzu kalıplarına yerleştirildi. Buz kütlesinin içerisine hava kompresörü ile hava verilerek dalga oluşturuldu ve buzun doğal ortamdaki gibi şeffaf olması sağlandı. Sonuç olarak oluşturulan ve Toyota C-HR’a dönüşecek buz, 10 tonu bulan bir ağırlığa sahip oldu.

Heykeltıraş Haşim Demirtaş’ın performansı 8 saate yakın sürecek ve ortaya buzdan bir Toyota C-HR modeli çıkacak. Buzdan Toyota C-HR’ın üzerinde logo, kapı kolları, ayna ve tekerlek gibi detay çalışmalar da yapılacak. Ayrıca ziyaretçiler, #HerGörüşteAşk ve #BuzdanCHR hashtagleri ile fotoğraflarını paylaşabilecekler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*