Anasayfa » Haberler » ALJ Finans, Anlaşmalı Satıcıları ile Yeni Dönem Stratejilerini Belirledi
ALJ Finans, Anlaşmalı Satıcıları ile  Yeni Dönem Stratejilerini Belirledi

ALJ Finans, Anlaşmalı Satıcıları ile Yeni Dönem Stratejilerini Belirledi

Otomotiv kredilerinde uzmanlaşan ALJ Finans, Marmara bölgesi anlaşmalı iş ortakları ile bir araya gelerek önümüzdeki dönemlere ait ihtiyaçlarını ve ortak stratejilerini belirledi.

Kontrollü sosyalleşme kapsamında tüm önlemlerin alındığı ve katılımcıların mesafeli sosyal hayat kurallarına uyarak bir araya gelindiği etkinlikte otomotiv finansman sektörünün koşulları ile ihtiyaçları değerlendirildi.

“Yeni dönemde finansal teknoloji önem kazanıyor”

ALJ Finans Genel Müdürü Soner Irmak, iş ortaklarına yönelik gerçekleştirdiği sunumda Koronavirüs salgını nedeniyle iş yaşamında köklü değişikliklerin meydana geldiğini ve bunların büyük ölçüde kalıcı olabileceğini belirterek “Pandemi sonrasında hızla dönüşüm geçiren dünyamızda, iş modelleri ve iş süreçleri daha hızlı dijitalleşecek. Finansal hizmetler, dijitalleşme açısından en gelişmiş uygulamaları barındıran sektörlerden biri. Özellikle ülkemizdeki bankacılık ve finans sektörlerindeki mobil ve web uygulamalar, evinizden çıkmadan pek çok işlemi yerine getirebilmenize olanak sağlıyor. Bu doğrultuda, ALJ Finans olarak müşterilerimize yaklaşık 3 yıldır uçtan uca dijital kredi başvuru  hizmeti sunuyoruz. Müşterilerimiz istedikleri yeni veya ikinci el araçlarını ilgili markanın, bayinin veya ikinci el pazar yerinin sitesinden inceliyor, fiyat karşılaştırması yapıyor ve seçiyor. Kredi başvuru işlemi için KredimOL mobil veya web uygulamamızı kullanıyor. Anlaşmalı satıcılarımız aracılığıyla gerçekleştirdiğimiz kredilendirme işlemi yine elektronik ortamda sürdürülen e-sözleşme süreci ile daha da kolaylaşıyor. Müşterilerimize kredi alma yolculuklarında hızlı ve kolaylık sağlayan özellikli hizmetler sunabilmek en önemli hedefimiz.” dedi.

“Türkiye otomotiv sektöründe 2. El pazarının önemi artıyor”

Otomotiv sektörünü de değerlendiren Irmak “Otomobil, her dönemin yatırım aracı olmaya devam ediyor. Özellikle bu sene pandemi ile birlikte hem yeni hem de ikinci el pazarı yukarı yönlü büyük ivme gösterdi. Yeni araç pazarı 750 bin seviyelerine yaklaşırken ikinci el pazarının da 6,5 milyona ulaşması bekleniyor. Son 3 yıldır bir adet sıfır otomobile karşılık on adet ikinci el araç el değiştirdi.  3-4 yıl öncesinde ALJ Finans’ın kredi hacminin yaklaşık yüzde 20’sini ikinci el otomobil kredileri oluştururken, bugün çoğunluğunu oluşturuyor. Bu artış hem müşteri hem de iş ortaklarımızın talepleri doğrultusunda sunduğumuz butik hizmetlerle gerçekleşti. Dijital platformlar, anlaşmalı iş ortaklarımız ve satıcılarımız aracılığı ile 15 yaşa kadar araçlar için 48 aya varan vadelerde ikinci el kredi çözümleri sunuyoruz. Müşteri ihtiyaçlarına göre ödeme seçeneklerini özelleştirebiliyoruz. İş ortaklarımızın araç tedarik süreçlerine stok finansmanı hizmetimiz ile destek oluyoruz.” şeklinde konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*