Anasayfa » Adnan Kervan » Ambulansa Yol Vermeyenler Teşhir Edilecek!
Ambulansa Yol Vermeyenler Teşhir Edilecek!

Ambulansa Yol Vermeyenler Teşhir Edilecek!

Aman DİKKAT…

Yeni düzenlemeyle birlikte 798 ambulansın tamamına kameralar yerleştirildi. Amaç Ambulanslara yol vermeyen araçların tespit edilerek cezalandırılması. Araçlar, kontağın çalışmasından itibaren yol kaydı yapmaya başlayacak ve ambulansa yol vermeyen araçlara 80 ila 88 TL ceza kesilecek.

İllere dağıtılan 798 ambulanslarda bulunan kameralarla trafikte ambulansa yol vermeyen araçlar kayda alınarak tespit edilecek. Milliyet gazetesinin haberine göre sağlık bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Osman Arıkan Nacar, ambulansa yol vermeyen sürücülere yönelik cezai hükümler bulunduğunu; bu cezaların kavşakta 88 lira, düz yolda 80 lira olduğunu hatırlatarak, “Ancak bu sürücüleri tespit edemiyorduk; bu nedenle de cezai bir işlem uygulanamıyordu” dedi. Bu nedenle yeni bir uygulama başlattıklarını aktaran Nacar, uygulamayı şöyle anlattı:ambulans

Teşhir edilecekler

“Ambulansın kontağına uyumlaştırılmış bu kamera, kontak çalıştıktan itibaren yol kaydı yapmaya başlayacak. Ceza kesilmesi talep edilen araçların bilgileri, görüntüleriyle beraber il emniyet müdürlüklerine yollanacak. Ambulanslarımıza yol vermeyen sürücülerimize ceza uygulanacak.”

Nacar, trafikteki kötü örnekleri teşhir edeceklerini de belirterek, “Ara ara bunları televizyonlarda ‘böyle yapmayınız’ diyerek, kimlik bilgilerini saklamak kaydıyla kamuoyuyla paylaşacağız” diye konuştu. 112 acil servis personelinin kıyafetlerinin de yenilendiğini anlatan Nacar, “Kıyafetler, çağın gelişimine uygun teknolojik bir kumaş kullanılarak yeniden organize edildi. 112 kıyafeti, otoparkçılar, zaman zaman çöpçüler tarafından da kullanılıyordu” dedi.

Adnan KERVAN

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*