Anasayfa » Haberler » Araç Kiralamanın Avantajını Yaşayan Tekrar Geliyor
Araç Kiralamanın Avantajını  Yaşayan Tekrar Geliyor

Araç Kiralamanın Avantajını Yaşayan Tekrar Geliyor

Türk otomotiv sektörünün öncü şirketlerinden Çelik Motor’un bünyesinde araç kiralama hizmeti veren Garenta, Bursa’da düzenlenen İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nin ana sponsoru oldu. Etkinlikte konuşan GarentaDAY Satış Direktörü Yutkun Tok, araç kiralama sektörünün avantajlarına dikkat çekti. Garenta ayrıca İPZ nedeniyle Kasım ayında Bursa’ya özel uzun dönem araç kiralamalarında %5 indirim uygulayacak.

Çelik Motor bünyesinde faaliyet gösteren araç kiralama pazarının yenilikçi markası Garenta, Marketing Türkiye ve Marketing Management Institute tarafından 26 Ekim’de Bursa’da düzenlenen İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nin (İPZ) ana sponsoru oldu. Zirvede GarentaDAY Satış Direktörü Yutkun Tok, dünyada ve Türkiye’de trend haline gelen “Paylaşım ekonomisi ve araç kiralama sektörü”nü değerlendirdi.Ölçeği ne olursa olsun tüm işletmeler için maliyetleri düşürmenin ve tasarrufun oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Yutkun Tok, bu nedenle şirketlerin üzerlerindeki yükü azaltmaya çalıştıklarını vurguladı. Tok, “Global trendler artık iş modellerini sorgulatıyor. Araç satın alma da sorgulanan uygulamalardan biri. Çünkü taşıt almak, araştırma aşamasından itibaren kafa karıştıran, vakit ve konsantrasyon gerektiren bir süreç. Ödeme planı ise doğru yönetilmesi gereken bir diğer konu. Ayrıca satın alma ile birlikte hasar, personel ve servis gibi diğer süreçlerle de uğraşılması gerekiyor. Bir de zamanı geldiğinde aracı satmakla uğraşıyorsunuz. Garenta olarak biz müşterilerimizin bu sıkıntılı süreçlerle uğraşmaları yerine, çok daha iyi maliyetlerle tüm araç kiralama ihtiyaçlarını karşılıyoruz” dedi.

“Dünyada yeni trend saatlik araç kiralama”
Garenta’nın uzun dönem kiralama markası GarentaPRO’nun kurumsal müşterilerin dışında bireysel kiralamada da uygun fiyat ve güven unsuru ile dikkat çektiğini belirten GarentaDAY Satış Direktörü Yutkun Tok, kiralamanın avantajlarını bir kez yaşayanların, hayatlarını kolaylaştıran bu hizmetten tekrar yararlanmak istediklerini ifade etti.

Avrupa ve Amerika’da ‘Y’ jenerasyonunun giderek artan bir oranda kiralama sistemini tercih ettiklerini kaydeden Tok, sözlerine şöyle devam etti: “Saatlik araç kiralama, dünyada bir trend olarak yaygınlaşıyor. Bireyler ihtiyaç sürelerine bağlı olarak farklı kiralama yöntemlerini kullanıyorlar. Biz de Garenta olarak kısa ve uzun dönem kiralama hizmetlerimizin yanına, “GarentaMOOV” markamızla saatlik kiralama hizmetini eklemeye hazırlanıyoruz. Müşterilerimize sadece ihtiyaç duydukları zaman diliminde kiralama yapabilecekleri bir hizmet sunacağız. GarentaMOOV’dan hem kurumlar hem de bireyler faydalanabilecek.” Zirve kapsamında Garenta, Bursa’da uzun dönem araç kiralamak isteyenler için özel bir kampanya da uygulayacak. Kasım ayı ortasına kadar www.garentapro.com web sitesinden ilk defa uzun dönem araç kiralayan Bursalılar, boşluksuz “fırsatbursada” kodunu girerek yüzde 5 indirimden faydalanabilecek.

Garenta hayatı kolaylaştırıyor

GarentaDAY, Bursa’nın da dahil olduğu 16 lokasyondaki şubeleriyle, kısa dönem araç kiralama deneyimini yeni nesil hizmet anlayışıyla müşterileriyle buluşturuyor. Garenta’nın uzun dönem kiralama markası GarentaPRO ise kurumsal firmaların yanı sıra bireysel ihtiyaçlar için de çözümler geliştirerek, geniş bir müşteri profiline hizmet veriyor.

GarentaPRO Türkiye’de bir ilk olan online kiralama sistemi ile müşterilerin hayatını kolaylaştırıyor. Yeni kurulan şirketlere ve bireylere de uzun dönem araç kiralama ve çoklu kredi kartı ile 9 taksit imkanı sunan GarentaPRO; uygun ödeme koşulları ile müşterilerinin maliyet kalemlerine de büyük önem veriyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*