Anasayfa » Haberler » BOM Sezonu Endurance Champions Cup ile açıyor
BOM Sezonu Endurance Champions Cup ile açıyor

BOM Sezonu Endurance Champions Cup ile açıyor

Türkiye’yi uluslararası motorsporları arenasında aralıksız 7 yıldır temsil eden ve ETCC 2014 sezonunda podyumda 4 kez Türk Bayrağı’nı dalgalandırarak Türkiye ve kendi adına önemli bir başarı elde eden Borusan Otomotiv Motorsport, 2015 sezonunda yine Avrupa Pistleri’nde boy gösterecek. Bu sezon 6 ayak – 12 yarışa çıkartılan ETCC ve bu yıl ilk kez yarışacağı ve 4 ayaktan oluşan İtalya Endurance Champions Cup’ta mücadele edecek Borusan Otomotiv Motorsport Avrupa’da 16 yarışta start alacak.

BOM Sezonu Endurance Champions Cup ile açıyor

Geçtiğimiz yıllarda 24H Dubai, 24H Barcelona, 6H Roma ve 12H Hungaroring yarışlarıyla endurans serilerinde deneyim kazanan Borusan Otomotiv Motorsport, bu sezon ilk kez 3H İtalya Endurance Champions Cup’ı takip edecek. Toplam 4 yarıştan oluşan endurans programının ilk ayağı 11 Nisan’da İtalya’nın Imola Pisti’nde koşulacak. Efsanevi Brezilyalı pilot Ayrton Senna’nın geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybettiği pistte, Borusan Otomotiv Motorsport, BMW M3 otomobiliyle Aytaç Biter, Levent Kocabıyık ve Fatih Ayhan ile pistte olacak. Ortalama 1 saatlik kullanım süresiyle direksiyon başına geçecek pilotlar 4.909 metrelik 22 virajı bulunan pistte en fazla tur sayısına ve km’ye ulaşmak için hem mental hem de fiziksel olarak mücadele edecekler.

etcc_2014ETCC’de hedef Nations Cup

Borusan Otomotiv Motorsport, geçtiğimiz ETCC sezonunda, uluslararası arenadaki deneyimi ile dört kez podyuma çıkarak, bir Türk Takımı’nın Avrupa Pistleri’nde elde ettiği en önemli başarılardan birini elde etmiş ve hem ülkemiz hem de takımı adına haklı bir gurur yaşamıştı. BOM bu sezon ETCC’de hedef yükselterek, yarışan pilotların ülkeleri adına puan alarak sonucun belirlendiği Nations’ Cup’ta üst sıraları hedefleyecek ve Türkiye adına en çok puan alan takım olmak için mücadele edecek. Takım ETCC ilk ayak yarışlarının yapılacağı Macaristan’ın Hungaroring Pisti’nde araç parkındaki BMW 320TC ve BMW 320si ile 2 otomobille iki farklı grupta start alacak. Yarışta BMW320 TC’ın direksiyonunda Aytaç Biter, BMW320si’ın direksiyonunda ise İbrahim Okyay olacak.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Toshiba, Borusan Lojistik ve Glasurit’tir.

BOM 2015 YARIŞ TAKVİMİ

 

11-12 Nisan İmola – İtalya Endurance 1. Yarış
02-03  Mayıs Hungaroring – Macaristan ETCC 1&2 Yarışlar

 

23-24  Mayıs Monza – İtalya Endurance 2. Yarış

 

13-14 Haziran Misano – İtalya Endurance 3. Yarış
20-21  Haziran Slovakiaring – Slovakya ETCC 2&3 Yarışlar

 

27-28  Haziran Paul Ricard – Fransa ETCC 4&5 Yarışlar

 

05-06  Eylül Brno – Çek Cumhuriyeti ETCC 6&7 Yarışlar

 

19-20  Eylül Zolder – Belçika ETCC 8&9 Yarışlar

 

10-11 Ekim Pergusa – Sicilya ETCC 10&11 Yarışlar
14-15 Kasım Vallelunga – İtalya Endurance 4. Yarış

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*