Anasayfa » Motor Sporları » Castrol Ford Team Türkiye Avrupa Ralli Kupası’nın Türkiye ayağı Eskişehir Rallisi’ni zirvede tamamladı!
Castrol Ford Team Türkiye Avrupa Ralli Kupası’nın Türkiye ayağı Eskişehir Rallisi’ni zirvede tamamladı!

Castrol Ford Team Türkiye Avrupa Ralli Kupası’nın Türkiye ayağı Eskişehir Rallisi’ni zirvede tamamladı!

Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından düzenlenen 2019 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın üçüncü yarışı ve aynı zamanda Avrupa Ralli Kupası’nın da (ERT) bir ayağı olan uluslararası yarış, 13-15 Haziran tarihlerinde Eskişehir’de gerçekleşti. Asfalt etaplarda yapılan rallide toplam 59 araç ve 118 pilot kıyasıya mücadele ettiler.

Genel klasmanda ilk sıra Castrol Ford Team Türkiye’nin

Basın ve seyircilerin büyük ilgi gösterdiği Eskişehir Rallisi’nde, Castrol Ford Team Türkiye adına yarışan şampiyonanın en iddialı ekibi Murat Bostancı & Onur Vatansever ikilisi Eşkişehir Rallisi’nde genel klasman birinciliğini ve Power Stage’i kazanarak sezonun ilk üç yarışı sonrası “2019 Pilotlar & Co-pilotlar Şampiyonluğu” yolunda liderliklerini korudu.

Rallinin ikinci günü son derece değişken hava şartları ve yağmur sebebiyle takımların lastik seçimleri yarışın kazananı belirlemede önemli rol oynadı. Castrol Ford Team Türkiye yarış boyunca Meteoroloji Genel Müdürlüğü Üçüncü Bölge Müdürü Ergün Güner’den aldığı teknik destek ile şampiyonluk yolunda önemli bir sınavı başarı ile atlattı.

Eskişehir Rallisi’nde Fiesta Rally Cup’ta 2 çeker Fiesta R2T araçla yarışan diğer Castrol Ford Team Türkiye pilotları Ümitcan Özdemir & Batuhan Memişyazıcı ikilisi bir çok güçlü 4 çeker aracın önünde yarışı tamamlayarak 2 çeker kategorisinde Fiesta R2T ile birinciliği elde etti ve 2019 sezonu için 2 çeker şampiyonluğu yolunda büyük avantaj elde etti. İkili aynı zamanda Fiesta Rally Cup’ta da birinci olarak sezonun ilk üç yarışı sonrası liderliğini devam ettirdi.

Avrupa Gençler Ralli Kupası’da (ERT Junior) puan veren Eskişehir Rallisi’nde Gençler Kupası’nı kazanmak için Castrol Ford Team Türkiye çatısı altında Fiesta R2 ile mücadele veren And Sunman & Efe Ersoy ikilisi Avrupa Ralli Kupası Gençler kategorisinde birinciliği elde etti.

Serdar Bostancı: “Avrupa Ralli Kupasının önemli ayağı Eskişehir rallisinde hedeflerimize ulaştık ”

Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, Eskişehir Rallisi’ne ve ilişkin değerlendirmesinde, “Türkiye Ralli Şampiyonası’nın WRC Marmaris Rallisi haricindeki ikinci uluslararası rallisi olan Eskişehir’deki bu önemli yarışta tüm ekibin organize çalışması ile başarılı çizgimizi sürdürmemiz bizim için sezonun geri kalanına yönelik ekstra motivasyon kaynağı oldu. Zorlu rallide genel klasman, Avrupa Ralli Kupası Gençler ve 2 çeker kategorisinde elde ettiğimiz birincilikler bizim için çok değerli. Ayrıca, yağış sebebiyle oluşan zorlu koşullarda yola sürekli sağlam basmamızı sağlayan geniş lastik ürün gamı için sponsorumuz Pirelli’ye özel olarak teşekkür etmek isterim. Tüm teknik ekibime ve bizleri her koşulda destekleyen değerli sponsorlarımıza bu vesile ile çok teşekkürler.” diye konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*