Anasayfa » Haberler » CENGIZ ARTAM TARİHİ MONACO GRAND PRIX’SINE KATILIYOR.
CENGIZ ARTAM  TARİHİ MONACO GRAND PRIX’SINE KATILIYOR.

CENGIZ ARTAM TARİHİ MONACO GRAND PRIX’SINE KATILIYOR.

Ülkemizi birçok yarışta temsil eden otomobil pilotu Cengiz Artam Monaco Otomobil Kulübü tarafından bu sene sekizincisi düzenlenen Tarihi Monaco Grand Prix’ye 1970 March 701 otomobili ile katılıyor. Cengiz Artam bu büyük ve prestijli yarışa yılbaşından bu yana hazırlanıyor…

 Kuşkusuz Formula 1 takviminin en ünlü, en prestijli ve en renkli yarışı olan Monaco GP’si (Grand Prix de Monaco), yıllardır Monte Carlo sokaklarında yapılıyor. F1 pilotları için çok önemli olan Monaco GP’yi kazanmak her pilotun hayalini süslüyor.  Tarihi Monaco Grand Prix (The Historic Grand Prix of Monaco) ise Monaco Otomobil Kulübü tarafından, 1997’den bu yana 2 sene bir olmak üzere F1 Monaco yarışından 2 hafta önce düzenleniyor. Monte Carlo sokaklarında yapılan bu yarışlarda eskiden F1’de yarışan efsanevi otomobiller, izleyenleri adeta tarihi bir yolculuğa çıkartıyor.

 Pilot Cengiz Artam, en büyük hedeflerinden birini gerçekleştireceği bu yarışa 1970 March 701 ile katılıyor.

 1970 March 701 – 10 hakkında…

Max Mosley başkanlığında kurulan şirket tarafından 1970 yılında 11 adet Formula 1 aracı üretdi. Monaco Grand Prix’inde Cengiz Artam’ın kullanacağı araç, seri numarası 10 olan ve Güney Afrikalı pilot John Love’ın muhtelif Grand Prix’lerde kullandığı F1’dir. 3 lt., v8 Ford Cosworth motoru 500 bg. civarı güç üretiyor.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*