Anasayfa » Eren Tan » Chevrolet’in Popüler “Yoldaş”ı Camaro, 2019 Yılı İçin Yüzünü Tazeledi!
Chevrolet’in Popüler “Yoldaş”ı Camaro, 2019 Yılı İçin Yüzünü Tazeledi!

Chevrolet’in Popüler “Yoldaş”ı Camaro, 2019 Yılı İçin Yüzünü Tazeledi!

Amerikan üretici Chevrolet, kendi memleketinde olmak üzere bütün dünyanın en çok sevildiği Camaro modelini 2019 model yılı için makyajladı. İlk nesil Camaro 1966 yılında 1967 model olarak satışa sunuldu. İsmi ise Fransızca tercümesi “Yoldaş” anlamına gelen “Camarade” kelimesinden uyarlanmıştır.
2019 Camaro ürün yelpazesinde bulunan birçok özelliğin arasında SS versiyonunun özel ön tasarımı (Transformers hayranları bilir.
Transformers: Son Şövalye filminde benzer bir tasarımı ile ortaya çıkmıştı), uydu-navigasyon özellikli Chevrolet Infotainment 3 sistemleri, yeni Arka Kamerası ve İleri Çarpışma Uyarısı gibi özelliklerine sahip. Daha da önemlisi 8 ileri otomatik vites, yerini 10 vitesli otomatik vites kutusuna bıraktı.
LS ile LT, RS ve SS sürümlerine sahip olan yeni Camaro’nun tamamen farklı yeni ön tasarımında ızgara, LED özellikli çift elemanlı farlar ve yeniden şekillendirilmiş başlık içeren farklılıklar sunuyor.
RS Görünüm Paketi ile ilgili olarak LT’de mevcut olup, Galvano Krom alt uçlarıyla benzersiz bir parlak siyah ızgara, LED imzalı ışık çubuğu, 20 inçlik jantlar ve yeni bir arka difüzör ile yeni LED farlar yer almakta.
En Sonunda Turbo Versiyonu da 1LE Paketine Kavuştu!
V6 1LE, SS 1LE, ZL1 1LE modellerine ek olarak 2019 model Chevrolet Camaro’nun Turbo dört silindirli versiyonu da 1LE paketine kavuştu. 275 HP ve 400 Nm tork ile 2.0 litrelik turboşarjlı benzinli motorla çalışan Camaro Turbo 1LE, sadece 6 vitesli manuel şanzıman ve V6 1LE’den türetilmiş özel şasi paketi ile geliyor.
Diğer özellikler arasında daha büyük çaplı ön ve arka dengeleyici çubukları, özel amortisörler, daha sert arka beşik burçları, düşük metalik performans yastıkları olan Brembo fren paketi, Sport, Track ve Competition Modu ile üç farklı seçeneğe sahip sürücü modları ve standart bir süet altı düz direksiyon simidi ve vites topuzu ve mevcut Recaro koltukları yer alıyor.
Teknolojiye gelince 2019 Camaro, bir akıllı telefon veya tablete benzer şekilde çalışan, geliştirilmiş kişiselleştirme, mevcut uydulu navigasyon, ses tanıma, uygulamalar ve tümleşik yazılım için bulut bağlantısı sağlayan Chevy’in yeni nesil Infotainment 3 sistemine sahip. Standart sistem 7 inçlik renkli bir dokunmatik ekrana sahip olsa da, müşteriler dilediğinde 8 inçlik bir genişliğinde bir ekrana da sahip olabiliyor.
Güvenlik cephesinde, yeni teknolojiler arasında 2SS ve ZL1 modellerinde standart Arka Kamera Aynası, geliştirilmiş standart arka görüş kamerası sistemi, İleri Çarpışma Uyarısı ve geliştirilmiş Performans Veri Kayıt Sistemi bulunmaktadır.
Yeni Chevrolet Camaro ailesinin bu Sonbahar aylarında satışa sunulması planlanıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*