Anasayfa » Haberler » Crossoverdan Doğan SUV: Model X!
Crossoverdan Doğan SUV: Model X!

Crossoverdan Doğan SUV: Model X!

Elon Musk hakkında ne düşünüyorsunuz bilemeyiz ama işini şansa bırakmayan bir kişiliği olduğunu söyleyebiliriz, yeni çıkan arabalarının adı gibi mesela, Bir araç düşünün ki, içinde biyolojik saldırıya karşı koruma modu olsun ve bu geniş hava filtresi sayesinde içerideki havayı polen, alerji ve her türlü bakteriden arındırsın. “Yok artık adamlar ciddi ciddi oturup bunu mu düşünmüş, bununla mı uğraşmış!” diyeceksiniz ama evet, adamlar gerçekten ciddi ciddi oturup bunlarla uğraşmış. Tavana kadar uzanan ön camlarını ve hepimizin filmlerde gördüğü havaya doğru açılan kapıları da hesaba katarsak adamlar gerçekten kullanıcı memnuniyetini artırmak için ellerinden geleni ardına koymamış da diyebiliriz. “crossover”dan doğan “Model X”, İlk dikkat çeken bilgi Tesla Model X’in 132 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkacak ancak araca ekleyeceğiniz parça ve aksesuarlarla bu fiyat 142 bin dolara kadar yükselebiliyor.

Elon Musk, Model X’in en büyük özelliğinin “güvenlik” olduğunu belirterek bugüne kadar üretilmiş en güvenli “SUV”‘ı yaptıklarını iddia etti. Otomobilin güvenlik alanındaki tüm kategorilerden 5 yıldız aldığının da altını çizdi. Model X’in ağırlığı yaklaşık 2.467 kg. 0-100 km hızlanması ise 3,2 ile 3,8 saniye arasında. Model S ile aynı bataryaya sahip olacak olan Model X, tek bir şarjla yaklaşık 405 km gidebiliyor. Yeni modelde otomatik acil fren sistemi ve engellerden kaçınmayı sağlayan akıllı bir yazılım bulunuyor. Otomobilde çok büyük bir hava filtresi ve biyosavunma butonu bulunuyor.

Bu sayede hava kirliliğinin yüksek olduğu ya da kötü kokuların bulunduğu bir alandan geçerken yolcular bundan etkilenmiyor. Bu hava filtresi ayrıca Çin gibi yüksek hava kirliliğine sahip ülkelerde kullanıcıların çok işe yarayacağı belirtiliyor. Model X’in her bir kapısı iki menteşeye sahip ve her iki yanınıza birden araba park etmiş bile olsa onlara çarpmadan kapılar otomatik olarak açılıyor. Ayrıca öndeki iki kapı sizin geldiğinizi fark ederek otomatik olarak kendiliğinden açılma özelliğine sahip. Güvenlik ve konfora önem veren aileler hedeflenerek üretilen Model X, 6 ve 7 kişilik koltuk seçeneğine sahip.

derleme..

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*