" "
 
Anasayfa » Haberler » DS 3 Crossback’e EURO NCAP’ten 5 Yıldız
DS 3 Crossback’e EURO NCAP’ten 5 Yıldız

DS 3 Crossback’e EURO NCAP’ten 5 Yıldız

Yeni otomobillerin güvenliğini değerlendiren bağımsız kuruluş Euro NCAP (Avrupa Yeni Otomobil Değerlendirme Programı), Aktif Güvenlik Freni de dahil olmak üzere Güvenlik Paketi ile standart olarak donatılan DS3 CROSSBACK’i en yüksek değerlendirme notu olan 5 Yıldız ile derecelendirdi. Bu segmentte benzersiz olan yenilikçi teknolojileri sayesinde DS 3 CROSSBACK, yetişkin yolcuların korunması, çocuk yolcuların korunması, hassas yol kullanıcılarının korunması ve sürüş destek sistemleri olmak üzere dört Euro NCAP test kategorisinin tamamında en yüksek derecelendirme notu olan 5 Yıldız aldı. 2018 yılında revize edilen Euro NCAP derecelendirme sistemine göre değerlendirilen DS 3 CROSSBACK segmentinde çıtayı belirliyor.

Yüksek teknoloji ikonu DS 3 CROSSBACK, Euro NCAP testini başarıyla tamamladı. DS tarafından önemsenen detaylara gösterilen özen ve yüksek teknoloji kullanımı sayesinde hem yolcular hem de trafikteki diğer paydaşlar için ileri düzeyde aktif ve pasif güvenlik seviyesi sunuluyor.

Bu segmentte yeni olan donanımlara sahip DS 3 CROSSBACK, 2018 yılında devreye alınan yeni Euro NCAP test kriterlerinden bu yana yeni bir rekora imza attı. DS 3 CROSSBACK; yetişkin yolcu korunması için %96, çocuk yolcu korunması için %86 ve sürüş yardım sistemleri için %76 puanı aşan tek premium B-SUV modeli oldu. Yetişkin yolcu koruması için %96 puan tüm segmentlerdeki Fransız otomobiller arasında tamamen yeni bir seviye oluşturuyor.

Türkiye ürün gamındaki tüm DS 3 CROSSBACK versiyonlarında 85 km/sa hıza kadar çalışan acil durum fren destek sistemi (Aktif Güvenlik Freni), aktif şerit takip yardımcısı ve hız sınırı yardımcısı sistemleri ve karanlıkta sürüş güvenliğine yüksek katkısı olan DS MATRIX LED VISION farlar standart olarak sunuluyor. Ayrıca çalışma hız aralığını 140 km/sa hıza yükselten, kısıtlı görüş koşullarında da yaya ve bisikletlileri de algılamayı sağlayan gelişmiş aktif güvenlik freni, aktif kör nokta yardımcısı, trafik levhaları tanıma sistemi ve DS DRIVE ASSIST ve Seviye 2 yarı otonom sürüş sistemi de isteğe bağlı olarak sunuluyor..

Euro NCAP testleri 64 km/sa’ya kadar hızlardaki bir dizi önden ve yandan çarpışma koşullarının testini içeriyor ve bu testlerde araç içerisindeki çarpışma mankenlerinde oluşan hasarı gözlemleyerek araçların güvenlik seviyesini değerlendiriyor. Diğer trafik paydaşlarının davranışlarını canlandıran robotlar kullanılarak sürüş destek sistemleri değerlendiriliyor.

Geçtiğimiz sene satışa sunulan DS 7 CROSSBACK de en yüksek derecelendirme olan 5 Yıldız almıştı.

 

 

 

 

 

DS AUTOMOBILES HAKKINDA

Avant-garde ruhuyla 1955 DS’in olağanüstü mirasına dayanan ve 2015 yılında kurulan DS Automobiles, Fransız lüks bilgi birikimini otomotiv endüstrisine uygulamayı hedefliyor. DS Automobiles, Groupe PSA’nın Premium otomobil markasıdır.

Kişiliğini dışa vurmayı amaçlayan ve en son teknolojiler konusunda istekli olan müşteriler için tasarlanan ikinci nesil DS modelleri, zarafet ve ileri teknolojiyi bir araya getiriyor. DS markası; her yıl yeni bir otomobil tanıtarak, DS 7 CROSSBACK ve DS 3 CROSSBACK SUV ile başlayan, tümü E-TENSE imzasını taşıyan elektrikli versiyonları da içeren bir model gamı oluşturacak.

DS Automobiles, talepkar müşteriler için benzersiz marka deneyimine yönelik özel hizmet programı olan “ONLY YOU, DS Deneyimi” programını yarattı.

32 ülkede bulunan DS markası, 2019 yılı başında dünya genelinde 400 DS satış noktasından oluşan ve sürekli gelişen özel bir dağıtım ağı oluşturdu.

 

DS ile ilgili tüm haberleri www.DSautomobiles.com @DS_Official üzerinden takip edebilirsiniz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*