Anasayfa » Haberler » DS AUTOMOBILES modada
DS AUTOMOBILES modada

DS AUTOMOBILES modada

Paris Fashion Week®’in resmi ortağı DS Automobiles, modadaki yeni trendleri ve elektrikli E-TENSE modellerini içeren benzersiz bir editoryal moda çekimi sunuyor. “Un Autre Regard”* olarak adlandırılan çalışma, avangart bir ruhla birbirine bağlı ve yaklaşık 50 yıl önceki SM’i tasvir eden Sarah Moon fotoğraflarını yansıtan farklı disiplinlerden tasarımların bir araya gelmesinden doğdu. DS Automobiles’ın bu girişimi, otomobillerde Fransız lüks uzmanlığını içeren kapsamlı bir projenin bir parçası olup bu, daha önce tanınmış şirketler ve zanaatkârlarla çok sayıda işbirliği ile kanıtlanmıştır.

İlkbahar-Yaz 21 Erkek Modası koleksiyonlarının sunumu vesilesiyle Paris Fashion Week® çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Etkinlik ortağı DS Automobiles, Haute Couture ve Moda Federasyonu’nun Sphere Showroom’unda teşvik ettiği yeni tasarımcıların çalışmalarını yakından takip ediyor.

DS Automobiles, lansmanından bu yana görsel kimliği için moda ve sinemadan ilham aldı. Bazen aktör, bazen de aksesuar üzerinden, otomobiller projeye bağlı olarak karakterini değiştiriyor. “Un Autre Regard”*, bu fotoğraf sanatı dünyasında yeni fırsatlar sunuyor.

Fédération de la Haute Couture et de la Mode tarafından gelişmekte olan markalar olarak tanımlanan BLUE MARBLE, Boramy Viguier, EGONlab, Germanier ve Mansour Martin çalışmalarına karakteristik bakışlar kazandırdı. Fotoğrafçı Paul Franco, Palais de Tokyo’dan Seine boyunca nehir yönünde, bu yeteneklerin genellikle yeni trendleri sergilediği civarlarda, Paris Moda Haftası 2020 vizyonunu ortaya çıkarmak için Château de Bizy’yi devraldı.

Kalenin avlusunda ve bahçelerinde DS 3 CROSSBACK E-TENSE, DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 300 ve DS 9 E-TENSE ile beş tasvir sahnelendi.

Paul Franco, “Sarah Moon’un çalışmaları konusunda çok heyecanlıyım” dedi. “O inanılmaz bir fotoğrafçı ve ben de Steven Klein’dan ilham alıyorum. Bu proje için fotoğraflarımın ele alınış biçimi, şairane, çok kadınsı bir taraf ve daha kararlı, çarpıcı ve erkeksi iki farklı stilin karışımından oluşuyor. Beni temsil eden de tam olarak bu ikisi arasındaki kombinasyon. Otomobillerle moda resimleri oluşturmak istedim ve netlik ile bulanıklığı karıştıran bir yaklaşım ile vurgulanan bu sonucu seviyorum. Bu proje için bana açık çek verilmişti ve modelimizin, EGONlab tarafından tasarlanan büyük çivilerle süslenmiş deri bir kıyafetle DS 9’un kaputunda uzandığını görmek çok hoşuma gitti. Fotoğraf çekimine çılgınca bir enerji kattılar. Otomobilin gövdesine karşı parlayan çiviler harika fotoğraflar oluşturdu. Otomobil dünyasının sınırlarını aştığımızın farkındayım ama otomobilin kendisi bu sınırların da ötesinde!”

Fotoğrafçının bakışları altında, bu beş tasarımcı ve DS Automobiles otomobilleri arasındaki birleşimde, “güzellik” kavramına açılan yeni bir boyut keşfedildi. Kıyafetlerin veya otomobillerin birincil rolleri, hayat veren bir sevincin hatırına bir kenara bırakıldı.

Beş yıl önce piyasaya adım attığından beri DS Automobiles, uzmanlıklarıyla nam salmış şirketlerle düzenli olarak çalışıyor. Nakış, bavul, tüy, kristal ve hasır işi konusunda en iyi zanaatkârlar ve uzmanlar, DS DESIGN STUDIO PARIS ekipleriyle gittikçe daha ikonik olan iç tasarımlar için işbirliği yaptılar. Bu çalışmalar, DS 3 CROSSBACK, DS 7 CROSSBACK, DS 9 ve markanın gelecekteki tasarımlarının kokpitleri için ilham kaynağı haline geldi.

“Un Autre Regard”* makalesi, 9-13 Temmuz tarihleri arasında Paris Moda Haftası sırasında @DS_Official Instagram hesabında gösterilecek. Ayrıca çok sınırlı sayıda baskılar da sunulacak.

*Un Autre Regard: Farklı Bir Perspektif

 

Tasarımcılar

BLUE MARBLE

BLUE MARBLE, 2017 yılında Anthony Alvarez tarafından kurulan Paris merkezli bir erkek giyim markasıdır. Alvarez yetenekli bir yaratıcı ekibin yardımıyla, BLUE MARBLE markasının ve her bir koleksiyonun konseptini belirli bir şehre atıfla sunar. Her koleksiyon, Alvarez’in BLUE MARBLE estetiğini alır ve ilham için her biri antik mirası, yükselen gençlik tarafından üretilen yeni alt-kültürleri ve dünyanın diğer bölgelerinde benimsenmiş etkileri bir potada eriten farklı bir şehre veya mekâna odaklanır. Estetik yaklaşım, bir şehirli prensin rafine edilmiş her şeye olan sevgisi ve bugünün statükosunu sorgulamak için arzu duyan bir asi ruh arasında salınır.

Boramy Viguier

Lanvin’deki Lucas Ossendrijver’in yanında dört yılı aşkın süre hüner kazandıktan sonra, Parisli tasarımcı Boramy Viguier, 2017 yılında malzemelerin ustaca kullanımını kuvvetli çizgilerle birleştiren tasarımlara sahip olan kendi markasını piyasaya çıkararak sektörde övgüleri hızlıca topladı. Ağır fermuarlar, elastik tokalar ve büyük boy kapüşonlar gibi spor giyim detayları ile klasik erkek giyim ürünlerini tamamlar ve onları kullanılabilirlikten ödün vermeden modern bir tarzla zenginleştirir. Genç bir yetenek olarak, moda sahnesinde yükselen bir yıldız olarak kendisine yer buluyor.

EGONlab

EGONlab, görsel kimliği çağdaş toplumumuzu büyük ölçüde etkileyen sanatsal hareketlerden derinden ilham alan genç bir Fransız markasıdır. Her koleksiyon, bu devrimlerin sanatsal bir yorumunu ve yarattıkları dalgalanma etkilerinin meyvelerini vitrine çıkaracaktır. Modayı, müziği, hareket tasarımını ve sanatı birleştiren EGONlab, bir marka ve kendi içinde bir akım olmanın yanında, tüketicinin kendisine tamamen sürükleyici ve benzersiz bir deneyim sunan karma bir platformdur.

Germanier

Cenevre’deki HEAD’de geçen iki yıldan sonra, 2013 yılında Central Saint Martins’in Kadın Giyim bölümünde katıldı. EcoChic Tasarım Ödülü 2014-15 finalisti olarak, Çin lüks markası Shanghai Tang için hazırlanacak ilk sürdürülebilir koleksiyonun tasarımıyla görevlendirildi. Hong Kong’dan döndüğünde Louis Vuitton’un deri bölümüne stajyer olarak katıldı. Merkez Saint Martins’den onur dereceleri ile mezun olduktan sonra oraya döndü. 2018’de Germanier macerası başladı. İlk koleksiyonunu aynı yılın Şubat ayında sundu. 2019 yılında sürdürülebilir ve çekici moda çizgisi, LVMH Ödülü jürisinin dikkatini çekti ve burada yarı finalist oldu.

Mansour Martin

2019 yılında Mansour Badjoko ve Martin Liesnard, Mansour Martin’i piyasaya çıkardı. İkisi de Belçikalı olmasına rağmen, farklı yollarda yürümüşlerdi. Mansour Badjoko, La Cambre ve Institut Français de la Mode’da öğrenim gördü. Martin Liesnard Paris’de lüks, moda ve tasarım yönetimi eğitimi aldı. Bugün, deneyimlerini ve tamamlayıcı el becerilerini bu yaratıcı ikilide birleştiriyorlar. Mansour Martin, hem sofistike hem de hayalperest bir evren yaratmak için pop, kentsel ve kültürel ilhamları bir araya getiriyor. Mansour Martin, erkekler için tasarlanmış ve kadınlar tarafından da giyilebilecek sürdürülebilir ve saygılı bir moda algısı sunuyor. Avrupa’da üretilen bu ürünler çoğunlukla çevre dostudur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*