Anasayfa » Haberler » Ford Edge de Sonunda Yüzünü Tazeledi!
Ford Edge de Sonunda Yüzünü Tazeledi!

Ford Edge de Sonunda Yüzünü Tazeledi!

Amerikan üretici Ford, en sonunda Edge modelinin standart versiyonunu da tanıttı! Fakat artık sadece 4 silindirli ünitelerle yetinecek. Amerika’da 250 HP güce ve 373 Nm torka sahip 2 litrtelik EcoBoost turbo benzinli motorunu kullanan yeni Edge, 6 ileri otomatik vitesi terk ederek 8 ileri otomatik vitese sahip oldu. Önden çekiş sistemi standart olarak sunulacak iken, dört tekerlekten çekiş sistemi ise isteğe bağlı olarak sunulacak. V6 seçeneği ise artık sadece ST modelinde sunulacak. Tasarıma gelince de, daha yumuşamış ön tasarım ile daha geleneksel arka tasarımına kavuştu. Vites kolu da tamamen yenilendi.

Ford Edge 4Otomatik acil frenleme, ileri çarpışma uyarısı, kör nokta izleme, şeritten çıkma uyarısı, şeritte yardım asistanı gibi özelliklere sahip olan Edge; SE, SEL ve Titanium adlı donanımlara sahip olacak.

Ford Edge 2Avrupa cephesine gelecek olursak, EcoBoost motoruna ek olarak EcoBlue adlı dizel motoruna sahip olacak. 2 litrelik EcoBlue motorlar ise yaklaşık tahminimce 170 ile 240 HP arasında güç seçeneklerine sahip olacak. Yeni Ford Edge modelinin yaz ayları içerisinde Amerika’da satışa sunulması planlanıyor.

Eren Tan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*