Anasayfa » Haberler » Hızlı, Öfkeli, Güçlü ve Heybetli SUV; Dodge Durango SRT
Hızlı, Öfkeli, Güçlü ve Heybetli SUV;  Dodge Durango SRT

Hızlı, Öfkeli, Güçlü ve Heybetli SUV; Dodge Durango SRT

Dodge Durango SRT modeli, şimdiye kadar “Amerika’nın en güçlü ve en hızlı ikinci SUV’si” olma ünvanına sahip! İkinci dedim, çünkü Amerika’nın en güçlü ve en hızlı SUV’si kulvarında ilki 707 HP güce sahip Jeep Grand Cherokee Trackhawk adlı bir modelde. 

Dodge Durango SRT 1Oysa Dodge Durango SRT, kardeşleri Charger SRT ve Challenger SRT ile aynı üniteye sahip. 6.4 litrelik atmosferik benzinli ünitesinden 475 HP güç ile 637 Nm tork elde ediyor. Gücü 8 İleri Otomatik vites yoluyla dört tekerleklere aktarılıyor. Yani Charger SRT ve Challenger SRT’den tek farkı, sadece aktarma sistemleri… Charger ve Challenger’ın SRT sürümü ise arkadan itişe sahip.

2018 Dodge Durango SRTAncak o ikilinin bir SRT versiyonu daha var, o da Hellcat uzantısına sahip!.. Charger ve Challenger SRT Hellcat, Jeep GC Trackhawk modelinde kullanılan 6.2 litrelik Supercharger benzinli ünitesinden tam 707 HP güç fişkırıyor! İkisi de gücünü arka tekerleklere iletiyor! Bunu paylaşmanın sebebi ise, aslında benim küçük beklentim ile alakalı… Olur da eğer Dodge, dört çekerli Durango’nun SRT Hellcat versiyonunu hazırlarsa belki de “Amerika’nın en güçlü ve en hızlı SUV İkilisi” olarak kayda geçebilir ve Jeep GC Trackhawk adlı lider modele eşlik edebilir..

Dodge Durango SRTNe de olsa üç sıralı koltuklu, kaslı bir Amerikan SUV’si! Tıpkı “Hızlı ve Öfkeli” filminden çıkmış gibi! Çünkü Hızlı ve Öfkeli film serisi, 2011 yapımı Rio Soygunu adlı beşinci filminden beri Dodge ile sponsor. Hatta geçen sene Hızlı ve Öfkeli yıldızı Vin Diesel, Dodge reklamlarının “Brotherhood of Muscle (Kas Kardeşliği)” kampanyasında boy gösterdi.

Dodge Durango SRT 2Hangi müzikle eşleşmek istesem, tut ki Meg Myers’ın “GO!” şarkısından Hollywood Undead’in “Renegade” (Aşırı sert parça olduğu için Jeep’in Renegade modeli ile eşleşmek istemedim.) şarkısına kadar eşleşirim. Ama Dodge’un Charger SRT, Challenger SRT ve Durango SRT ailelerine eşleşmek istediğim tek bir şarkı var! O da “Zombie” parçasıyla ünlenen The Cranberries grubunun solisti Dolores O’Riordan’ın “When We Were Young” adlı solo şarkısıyla eşleşmeyi çok isterim! Ayrıca 15 Ocak tarihinde vefat eden Dolores O’Riordan’ı da saygıyla anıyoruz..

 

Eren Tan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*