Anasayfa » Haberler » Honda ve Hitachi’den dev işbirliği
Honda ve Hitachi’den dev işbirliği

Honda ve Hitachi’den dev işbirliği

Honda Motor Co. Ltd ve Hitachi Automotive Systems elektrikli araç motorları üretimi için işbirliği yapıyor. İki şirketin 5 milyar yen sermaye ile kurduğu ortak girişim elektrikli araçlar için motor geliştirecek, üretecek ve satacak.

Honda Motor Co. Ltd ve Hitachi Automotive Systems bir ortak girişim şirketi kurduklarını açıkladılar. Ortak girişimle kurulan şirket Ibaraki Bölgesinde bulunan Hitachinaka-shi’deki Hitachi Automotive Systems tesislerinde elektrikli araçlar için motor geliştirecek, üretecek ve satışa sunacak.

7 Şubat 2017’de açıklanmış olduğu üzere iki şirket, 3 Şubat’ta imzalanan mutabakat protokolü sonrası görüşmeler yaptı ve yeni şirketi kurmak için daha somut hazırlıklar yapmak üzere 24 Mart’ta bir ortak girişim anlaşması imzaladı. Yeni kurulan şirket, bölge yönetimi bünyesinde “kurumsal merkez ofisinin kurulmasının teşviki” kapsamında, Ibaraki Bölge İdaresinden finansal destek alacak.

Şirket İsmi Hitachi Automotive Electric Motor Systems, Ltd.
Lokasyon 2520 Takaba, Hitachinaka-shi, Ibaraki Prefecture
Temsilci Noboru Yamaguchi, Başkan
Faaliyeti Elektrikli araçlar için motorların geliştirilmesi, üretimi ve satışı
İştirak 5 milyar yen (sermaye: 2,5 milyar yen, yedek sermaye: 2,5 milyar yen)
Kuruluş tarihi 3 Temmuz 2017
Yatırım oranı Hitachi Automotive Systems, Ltd. %51
Honda Motor Co., Ltd. %49

İki şirketin uzmanlıklarını aynı çatı altında toplayan yeni şirket elektrikli araçlar için yeni ve rekabetçi motorlar geliştirerek otomobil üreticilerinin giderek artan küresel talebine yanıt verecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*