Anasayfa » Haberler » Hyundai İ20 Go; Doğuştan Sporcu
Hyundai İ20 Go; Doğuştan Sporcu

Hyundai İ20 Go; Doğuştan Sporcu

İ20 GO 1.4 motor otomatik şanzıman benzinli 100 Hp Testi

Türkiye’de üretilip tüm dünyaya satılan i20 modelleri Türkiye’nin de gurur kaynağı olmaya devam ediyor. Tüm modellerinde akıcı tasarım felsefesi, teknolojisiyle ve yakıt ekonomisiyle ön plana çıkan i20, yeni İ20 GO 1.2 litre ve 1.4 litrelik otomatik benzinli versiyonları ile de ön plana çıkmayı hedefliyor.

i20 go-yanDış Tasarım
Yeni i20 GO’ya dıştan baktığımızda hemen göze ilk çarpan değişikler, dikiz aynalarının siyah olması, jantların siyahlığı ve B sütunundaki siyah kaplamalar. Karartılmış arka camı ile sporcu bir kimliğe atıfta bulunulmuş.

i20 GOÖnde ise yine altıgen ön ızgara,sis farları ve entegre LED farları ile şık görüntü sergilenmiş. Yanda gövde rengi kapı kolları ve arkada ise karartılmış arka cam ön plana çıkarken, 15″ alaşımlı jantları ile çok şık ve sportif görüntü vermekten geri durmuyor.

i20 go-içKONFOR VE İÇ MEKAN
Dıştaki sportif ve akıcı ruhunu iç mekana da yansıtan i20 Go’da, iç mekanda hemen göze çarpan malzemeleri ise,
deri kaplamalı direksiyon ve vites topuzu, direksiyon üzerindeki müzik sistemi tuşları,cruise control ve direksiyon üzerindeki ,kapı iç ön paneldeki kromaj kaplamaları ile şık bir görüntü sergilenmiş.

i20 go-ön konsul Ayrıca i20 Go,dokunmatik ekranı,MP3, İPod ve Aux bağlantısı, SD kart ve DVD okuyuculu Navigasyon sistemi ile teknoloji ile de ön plana çıkmayı ihmal etmiyor. Yeterli saklama alanları, elektrik destekli direksiyon, otomatik kararan dikiz aynası soğutmalı torpido gözü ile yolculuklarınızın güvenli ve konforlu geçmesini sağlıyor.

i20 go-iç-PERFORMANS VE YAKIT TÜKETİMİ
Test otomobilimiz İ20 Go 1.4 motor benzinli 4 ileri otomatik vites FWD , 5500 devirde 100 Hp’lik güç, 4200 devirde de 137 Nm’lik tork değeri veriyor. 0-100 km hızlanmasını 12.9 saniyede ulaşırken, maksimum hızı ise 170 Km. i20 go-tuşlarGenellikle şehir içinde kullandığımız İ20 Go’nun yakıt tüketimi ise 8.4 litre olarak gerçekleşti. Stabil ve şehir dışı yolda bu değerlerin altına inmek mümkün görünüyor.

i20 go-vitesOtomotik vites geçişleri ilk kalkışta biraz geç kalsa da devrini aldıktan sonra sportifliğini ortaya koymaktan çekinmiyor. Performansını ve yol tutuşunu beğendiğim İ20 Go’nun, teknoloji ve konforu ile sürücü ve yolcuların yolculukları keyifli geçecektir.

i20 go-ön farGÜVENLİK
İ 20 Go’da bulunan standart güvenlik donanımları ise,sürücü ve yolcu hava yastıkları, kilitlenmeyen fren sistemi (ABS),elektronik kontrollü fren güç dağılımı (EBD), fren destek sistemi (BAS), arka park sensöru,İmmobilizer,sürücü tarafı güvenlik camı, Çocuk Koltuğu Sabitleme Standartı (ISOFIX) ile  sürücü ve yolcuların güvenliğini koruma altına alıyor.

i20 go-yan aynaFİYAT
Test otomobilimiz İ20 GO1.4 motor 4 ileri otomatik şanzıman 100 Hp ahahtar teslim satış fiyatı:47,500 TL

i20 go-arka farSONUÇ
Türkİye’de üretilip tüm dünya ülkelerine ihraç edilen İ20’ler yeni donanımı Go serileriyle B segmentindeki çeşitliği artırmış oldu. KullanıcIlardan gelen istek ve öneriler doğrultusunda, akıcı tasarımlar, insan odaklı yeni teknolojilerle ilerlemesini sürdüren Hyundai, son donanımı Go serisinin başarısını daha üst seviyeye taşıyacağından eminim. i20 go-arkaOtoruyasi ekibi olarak test otomobilimiz i20 Go ile geçen test sürecinde keyifli ve konforlu geçti.Bu donanıma bir de manuel seçenek eklense daha da iyi olurdu. İ20 GO sportif görünümü ile zaten her yerde ilgi odağı olmayı başarıyor. İ20 Go gençlerin kalbini çalacaktır. Okuyucularıma bu Nisan ayında satışa çıkan Hyundai İ20 Go’yu Hyundai bayi ve Showromlarında mutlaka test sürüşü yapmanızı öneriyorum.

Kazasız ve keyifli sürüşler dileğiyle,

Unutmayalım, Trafik Kurallarına Uyalım Sevdiklerimizi Üzmeyelim..

Hakkı Günerkan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*