Anasayfa » Haberler » İşte Karşınızda VW Group imzalı Otonom: SEDRIC!
İşte Karşınızda VW Group imzalı Otonom: SEDRIC!

İşte Karşınızda VW Group imzalı Otonom: SEDRIC!

İlginç! İlginç olan ne biliyor musunuz? Bu aracın kendine has yeteneklerinin olması veya küçük bir böceğe veya çizgi film karakterine benzemesi değil, ilginç olan bu aracın Volkswagen Group markalarının beraberce yaptığı, “Volkswagen Group” imzalı ilk ve tek proje olması.

SEDRIC, Google’ın otonom aracının eşdeğeri olarak konumlandırılan, VW Group’un sıfırdan inşa ettiği, belki de geleceğe yön verecek olan otonom. Zaten dışarıdan bakınca da “Benim sürücüye ihtiyacım yok!” dediği apaçık belli olan şirin mi şirin, teknoloji dolu bir araç yapmış VW Group. Araçta direksiyonun, sürücünün olmayışı gerçekten de kulağa hoş geliyor. Şöyle birkaç kafadar arkadaşla hem gezip, hem de rahat rahat muhabbet etmek.. Bu hazzı yaşamayı düşünmek bile heyecan verici.

Volkswagen SEDRIC,,SEDRIC, yalnızca bireysel kullanıcılar için değil, aynı zamanda şehir içi taşımacılık yapanlara ve oto kiralama firmalarına da satılacak. Bu da SEDRIC’in yollardaki fazla araç sayısını azaltmak ve birçok insan için yeterli olabilecek tek bir araç yapmak için başlatılmış gerçekten devasa bir girişim olduğunu gösterir nitelikte. Yalnızca yenilenebilir enerji kaynaklarıyla güçlendirilecek bir motora sahip olacak bu araç, web altyapısı da barındıracak. İnternet üzerinden online olarak rezerve edilebilecek ve kişiyi bulunduğu yerden alıp varacağı noktaya götürecek! Daha ne olsun?

Matthias Müller - SedricCenevre’de konuşan VW Group Ceo’su Matthias Müller teknolojik gelişmeler ve çevresel etkilerle sektörün geleceğinin elektrikli ve sürücüsüz araçlarda olduğunu kabul ettiklerini ve bu akıl dolu aracın özellikle sürekli yolculuk yapmak zorunda olan yaşlı veya engelli sürücülere kolaylık sağlayacak bir şehir otonomu olduğunu ifade etti.

SEDRIC-.Sonuç olarak VW Group markaları, SEDRIC’i kendi özgün yöntemleriyle, insana tam uyumlu bir otonom olana kadar geliştirecekler. Yalnızca ismiyle insana uyumlu olmayacak, tam anlamıyla interaktif bir otonom haline gelecek. SEDRIC’in yolcuları mı dersiniz, kullanıcıları mı dersiniz, size kalmış; rota, yol durumu, tahmini varış süresi ve daha birçok konuda SEDRIC’le konuşabilecek. “Talk to SEDRIC” adını verdikleri bu teknoloji de SEDRIC’i SEDRIC yapan en önemli özelliği. Kısacası bu şirin şey, bir nevi ta 1990’daki Total Recall filmindeki Johhny Cab olacak. Ancak ne zaman yayılır, ne zaman dağıtılır, ne zaman Türkiye’ye gelir? Bunu zaman gösterecek.

Kemal Akbulut

instagram.com/kemalakbuluttt

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*