Anasayfa » Haberler » Lexus, Skyjet Uzay Aracının Detaylarını Gösterdi
Lexus, Skyjet Uzay Aracının Detaylarını Gösterdi

Lexus, Skyjet Uzay Aracının Detaylarını Gösterdi

Sadece bir otomobil markası değil aynı zamanda lüks bir yaşam tarzı sunan Lexus, Luc Besson’ın yeni bilim kurgu filmi “Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu” için SKYJET isimli uzay aracını tasarladı. Lexus tasarımcılarına ait ve 28. yüzyıl zamanlarında kullanılan SKYJET uzay aracının detayları da hayranlık uyandırdı.

SKYJET 2Markanın tasarım ve teknoloji felsefesinden ilham alan SKYJET, filmin kahramanının zamanda yolculuk yapmasını sağlıyor. Film yapımcılarıyla birlikte çalışan Lexus, kabini tasarlarken de markanın Yapay Zeka ve gelişmiş İnsan-Makine Arayüzü (HMI) teknolojisini kullandı. Pilot, uzay aracını LF-FC konseptindeki hologram teknolojisi ve hatta zihniyle kontrol edebiliyor.

SKYJET kabinLexus markasına özgü ön panjur, LC süper coupe’nin farları da SKYJET’in dış tasarımındaki atletik ve aerodinamik şekli tamamlayan detaylar olarak dikkat çekiyor. Aynı zamanda filmin hikayesine göre geleceğin enerji kapsülü olarak gösterilen araç Lexus’un yenilikçi hidrojen yakıtı teknolojilerinden ilham alıyor.

SKYJET yakit hucresiValerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu filmi, Türkiye’de 27 Temmuz tarihinde vizyona girecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*