Anasayfa » Haberler » Mitsubishi L200 4X4 Testi
Mitsubishi L200 4X4 Testi

Mitsubishi L200 4X4 Testi

Sınıfının en çok satan aracı Mitsubishi L200’ü test köşemizde konuk ettik. Yakaladığı bu başarının ardında yatan, modeli daha cazip kılan özellikleri yakından inceleme fırsatı bulduk. Yenilen tasarımı ve arttırılmış konforuyla  işte yeni L200.

Jpeg Tasarım & Konfor

Beşinci nesliyle karşımıza çıkan L200, önceki nesillerindeki oval çizgilerin aksine keskinleştirilmiş hatlarıyla daha agresif ve sportif bir görünüm kazanmış.

Mitsubishi L200 4X4-İÇAlışılan pick-up karakteristiğinden uzaklaştırılarak daha sert bir stile büründürülmüş, önde halojen far ve tampon üzerindeki gündüz farları, arkada stop grubuyla bu detaylar tamamlanmış. İç mekanda ise orta seviyedeki malzeme kalitesi beklentileri karşılıyor.

Mitsubishi L200 4X4Konfor açısından rakiplerine yakın bir pozisyona sahip olsa da, bir sonraki jenerasyonda bu detayın üzerinde daha fazla durulmasının, kıyasıya bir rekabet ortamının söz konusu olduğu segmentte cazibesini daha da arttırabileceğini düşünüyorum.

 Motor & Şanzıman

JpegOldukça verimli 2.4 litre MIVEC dizel motor 181 PS güç üretirken, 430 NM tork değerlerine sahip ki bu değerler sadece şehir içinde değil zorlu arazi şartlarında da oldukça tatminkar.

5 ileri otomatik şanzımana gelecek olursak, vites geçişleri böyle bir araç için oldukça hızlı ve sarsıntısız.

Üstün arazi kabiliyeti vadeden L200, Super Select teknolojisiyle 100 km/saate kadar ki hızlarda 4×2’den 4×4’e sadece tek bir butonu çevirerek geçebiliyor.

 Yakıt Tüketimi

JpegTest ettiğimiz 4×4 versiyonda 2.4 litrelik dizel motorun yakıt tüketim değerleri otomatik şanzımanla şehir içinde 8,4 şehir dışı 6,5 karma 7,2 litre bandında seyrediyor.

Manuel vitesli 4×2 seçeneğini tercih ettiğinizde 6,3 – 7,2 lt. /100 km gibi değerler karşımıza çıkıyor ki bu da bir depoyla tam 1340 km yol gidebilmek anlamı taşıyor. İki bin kilograma yakın ağırlığa sahip bir pick-up’la bu kadar yol yapabilmek artık hayal değil.

 JpegKargo Alanı

Ticari anlamda da beklentilerinizi karşılayabilen model, geniş kargo alanıyla 960 kg’a kadar yükleri taşıyabiliyor. Bu alanın ölçüleriyse; uzunluk 1,520 mm, genişlik 1,470 mm, yükseklik 470 mm.

 Teknoloji

Mitsubishi L200 dokunmatik ekranL200 teknolojik açıdan da bir çok yeniliğe sahip. 4 kademeli Super Select 4×4 sürüş sistemi, aktif denge ve çekiş kontrolü (ASTC), şerit takip sistemi, yokuş kalkış desteği, ABS, EBD, fren destek sistemi, acil duruş sinyali ve arka diferansiyel kilit sistemi bunlardan sadece bazıları.

 Fiyat

JpegBeş farklı donanım paketine sahip olan L200, 85.000 ile 115.000 TL gibi rakamlarla Mitsubishi show roomlarında sizleri bekliyor.

 JpegSonuç olarak, şehir içinde ve arazi koşullarında test ettiğimiz, sınırlarını sonuna kadar zorladığımız Mitsubishi L200, övgüleri sonuna kadar hak ediyor. Türkiye’de son üç yılın pick-up Pazar lideri olmasına şaşırmamak lazım..

Başka Bir Testte Görüşmek Dileğiyle

Oto Tester

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*