Anasayfa » Haberler » Motosikletin Efsane Modeli Kanuni Döndü
Motosikletin Efsane Modeli Kanuni Döndü

Motosikletin Efsane Modeli Kanuni Döndü

Kuralkan, üç yıl aradan sonra üretimine yeniden başladığı Türkiye’nin “efsane” motosikleti “Kanuni’nin” yeni modellerini ilk kez Motobike 2019’da beğenilere sundu. Yerli üretim Kanuni’nin 50 cc Trodon ve 50 cc Tigrina modelleri başta olmak üzere, dünya motosiklet devlerinden olan Bajaj‘ın en yenileri ve elektrikli motosiklet Super Soco’nun ürünleri Motobike 2019’daki Kuralkan standında büyük ilgi topladı.

2019 yılında yaptığı iki büyük hamle ile satış ve pazarlama sistemini değiştiren ve 3 yıl aradan sonra tamamı Euro4 standartlarına uygun 11 Kanuni ve Bajaj modelinin üretimine başlayan Kuralkan, sektördeki iddiasını güçlü bir şekilde ortaya koydu. Fuarda yerli üretim Kanuni, 50-125 cc aralığındaki 3 motosikleti ve 3 farklı ATV modeli ile göz doldurdu. Kuralkan, Motobike 2019’da ayrıca Bajaj’ın 6, elektrikli motosiklet Super Soco’nun da 2 modelini motorseverler ile buluşturdu.

Kanuni “Üst Düzey Kalite, Uygun Fiyat”

Kuralkan Satış ve Pazarlama Müdürü Ekrem Ata, Motobike 2019’un ilk gününde düzenlediği basın toplantısındaki konuşmasında 50 cc’lik motosiklet satışlarının 2018 yılında büyük bir atak yaparak toplam satışlar içinde yüzde 22’lik paya ulaştığını belirterek “Bu segmentette efsane modelimiz Kanuni’nin iki modeliyle yer alacağız. 60 bin metrekarelik tesisimizde yerli üretim olarak piyasaya sunduğumuz Kanuni motosiklet ve ATV modelleriyle 2019 yılında da iddiamızı ortaya koyacağız” dedi.

Motosiklet devi Hintli Bajaj’ın Türkiye distribütörü olan Kuralkan’ın Satış ve Pazarlama Müdürü Ekrem Ata, pazarın detaylı incelediğinde müşteri profilinde ve tercihlerde bazı değişimler yaşandığını gözlemlediklerini belirterek “İlk kez motosiklet kullanmaya başlayanların tercihi olan 50 cc motosiklet satışlarındaki artışı sürpriz olarak değerlendirebiliriz. Bunun yanında Scooter talebi de artış gösteriyor. Özellikle rahat ve kolay kullanımı ile motorseverlerin gözdesi olan scooter modeller tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yükselen trend olarak öne çıkıyor” şeklinde konuştu.

 Ata, 2019 yılından itibaren motosiklette Euro4 normuna uygun olmayan ürünlerin ithalatının yasaklanacağını da hatırlatarak “Kullanıcıya ve çevreye önemli katkılar sağlayacak olan bu normların uygulanmasında devlet tarafından mutlaka gerekli hassasiyetin gösterilmesi çok önemli. Zararlı gazların çevreye salınmasında önemli iyileştirmeler sağlaması ve başta fren sistemi olmak üzere kullanıcılara hayati öneme sahip standartlar sunması bakımından bu denetimlerin çok sıkı olmasına büyük önem veriyoruz. Kanuni ve Bajaj markaları olarak tüm ürünlerimizi Euro 4 olarak sunuyoruz” diye konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*