Anasayfa » Eren Tan » Nissan Navara’nın SUV Hali En Sonunda Kendini Gösterdi!
Nissan Navara’nın SUV Hali En Sonunda Kendini Gösterdi!

Nissan Navara’nın SUV Hali En Sonunda Kendini Gösterdi!

Japon üretici Nissan’ın şimdiye kadar Orta Sınıf Pick-Up temsilcisi Navara bazlı SUV’yi duyuracaklarını biliyorduk. Ve o buluşma gerçek oldu!

Navara bazlı SUV’nin ismi de “Terra”… Birkaç ay evvel tanıtıldıktan sonra şu an sadece Asya ve özellikle Çin pazarında satışa sunuldu. Bir önceki neslin adı Nissan Pathfinder, şu an Amerika’da sadece önden çekiş bazlı bir Crossover modeli olarak yoluna devam ediyor. Tabii diğer pazarlarda Pathfinder modelinin kesişmemesi için ismi Terra olarak değiştirildi. Çünkü Pathfinder, bir önceki nesle kadar Navara bazlı SUV modeliydi. Yeni Nissan Terra’nın şu anda Avrupa ya da Amerika’ya açılma planları yok.

Bir merdiven şasi üzerine inşa edilen Nissan Terra,beş bağlantı bobini yayı arka süspansiyonu ve sert bir arka aksa sahip. Aynı zamanda kilitli diferansiyel, Hill Descent Control, Hill Start Assist ile dört tekerlekten çekiş sistemi ve Navara’dan tanıdığımız diğer özelliklerle birlikte gelir.

Nissan, Terra’nın 225mm’lik bir “sınıfının en iyi yerden yüksekliği” olduğunu iddia ediyor. Bu, yukarıda belirtilen özelliklerle birleştirildiğinde tüketiciler arasında popüler hale getirecektir
Diğer Pazarlara Açılmadığı İçin Ona Dizel Yok!

Yeni Nissan Terra, sadece Orta Sınıf Pick-Up temsilcisi Navara’dan alan 2.5 litrelik atmosferik benzinli üniteye sahip. 184 HP güç ile 251 Nm torka sahip olan bu motor, enerjisini ya arka, ya da dört tekerleklere gönderiyor. Fakat vites seçeneği henüz belli değil.

İçeride, akıllı telefon bağlantısı ile yükseltilmiş bilgi-eğlence sisteminin yer aldığı beş yetişkin oturulabilir. Yeni Terra, ayrıca daha sessiz bir sürüş için gelişmiş yalıtım ve Nissan’a göre “sınıfında en iyi yükleme kapasitesi” sunuyor. Çin’de şu an sadece 6 dış renk seceneği ile 18 inçlik jantlar yer alıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*