Anasayfa » Hakkı Günerkan » Nissan Pulsar 1.2 N-Tec X-Tronic Testi
Nissan Pulsar 1.2 N-Tec X-Tronic Testi

Nissan Pulsar 1.2 N-Tec X-Tronic Testi

Bu haftaki ototest köşemizin konuğu Nissan’ın C-Hatchback sınıfının temsilcisi Pulsar oldu. Nissan diğer modellerindeki yeniliklerini Pulsar ile devam ettiriyor. Suv segmentinin lideri Nissan, Pulsar ile bu segmentteki pazar payınıda arttırmayı hedefliyor. Yenilikçi tasarımı, geniş iç hacmi ve teknolojisi ile Pulsar, Nissan’ın Barselona fabrikasında üretiliyor. Nissan Pulsar Türkiye’de  Visia, Tekna ve N-Tec olmak üzere üç farklı donanım paketiyle sunuluyor.

Dış Tasarım

Nissan PulsarMarkanın yenilikçi ve dinamik yapısını en iyi şekilde sunan Yeni Nissan Pulsar’a ilk baktığımızda önde V şeklinde motiflendirilmiş kaput, kaputa uyumlu büyük farlar ve onlara uyumlu ızgara dikkat çekiyor. Yanda tarafta önden arkaya doğru uzayan sportif hat araca güçlü bir görünüm katmış. Geniş ön çamurluklar ve nispeten daha geniş tasarlanmış arka çamurluklar aracın sportif görünümüne katkıda bulunuyor. Arka stoplar ise ilk bakışta Qashqai yi hatırlatıyor. Genel olarak sade ve keskin çizgilerle sportif görüntü sergileyen Nissan Pulsar, Nissan’ın modern çizgilerini en iyi şekilde üzerinde taşıyor.

İç Tasarım

Nissan Pulsar 1.2 N-Tec X-Tronic - kokpitYeni Nissan Pulsar, sizi geniş iç hacmi ile karşılıyor. Kaliteli ve modern görüntüsü ilk bakışta sizi kendine çekiyor. İçeride kullanılan yumuşak dokulu materyalleri, krom detayları ve özellikle trafikte çok işime yarayan ekstra geniş kol dayama yerleri, size keyifli bir sürüş sunuyor.

Nissan Pulsar 1.2 N-Tec X-Tronic -navigasyonNissan Pulsar teknolojisi de iç mekanda sürücü ve yolculara kolaylık sağlıyor. Connect multimedya sistemi, 7 inç’lik renkli dokunmatik ekranı, navigasyon ve geri görüş kamerası ile yolculuklarınız keyifli ve güvenli geçiyor.

Nissan Pulsar 1.2 N-Tec X-Tronic -geri görüşErgonomik ve keyifli bir sürüş gerçekleştirdiğim Yeni Nissan Pulsar, orta konsolda alışık olduğumuz Nissan motiflerini kullanmaya devam etmiş. Yeni Nissan Pulsarın en beğendiğim özelliklerinden biri genişliği. 5 kişinin rahatça oturabilmesine imkan sağlayan Yeni Nissan Pulsar, hem ön koltukta hem de arka koltukta sürücü ve yolcuların ferah ve rahat bir yolculuk geçirmesine imkan sağlıyor. Yeni Nissan Pulsar’ın bagaj hacmi ise 385 lt.

Nissan Pulsar 1.2 N-Tec X-Tronic -yan aynaMotor, Performans & Teknoloji

Test aracımız Nissan Pulsar, 1.2 litre hacminde turbo benzinli DIG-T motora sahip. 5200 devirde 115 Hp’lik güç üreten ünite, 1750 devirde de 165 Nm’lik tork değeri sunuyor. 0-100 km hızlanmasına 12.7 saniyede çıkarken, maksimum hızı ise 185 km. CVT şanzımandan dolayı yüksek hızlara çıkmaya biraz isteksiz olsada, ekonomik kullanıma önem veren sürücüler için ideal bir otomobil diyebilirim. Test sürecimiz içerisinde Pulsar’ın yakıt tüketimi 6.4 litre olarak gerçekleşti. Aktif ve pasif güvenlik donanımlarıyla da sürücü ve yolculara en üst koruma sağlıyor.

Nissan Pulsar 1.2 N-Tec X-Tronic -ön farFiyat: Test otomobilimiz Nissan Pulsar’ı donanım seçeneklerine göre, 80.350 TL-108.110 TL’ye sahip olabilirsiniz.

Nissan Pulsar 1.2 N-Tec X-Tronic -ARKA FARSonuç;  Otoruyasi ekibi olarak biz Nissan Pulsar ile geçen zamanımızda çok keyif aldık. Güçlü görünümü, konforlu ve geniş iç hacmi, teknoloji ve ekonomik kulanımı ile okuyucularıma Nissan Pulsar’ı en kısa zamanda Nissan bayi ve showroomlarında test etmelerini tavsiye ediyorum.

Nissan Pulsar 1.2 N-Tec X-TronicUnutmayalım Trafik Kurallarına Uyalım Sevdiklerimizi Üzmeyelim.

Hakkı Günerkan

www.facebook.com/otoruyasi

twitter.com/otoruyasi

twitter.com/hakkigunerkan

instagram.com/hakkigunerkan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*