Anasayfa » Haberler » Opel Astra Hatchback 1.6 Dizel Testi
Opel Astra Hatchback 1.6 Dizel Testi

Opel Astra Hatchback 1.6 Dizel Testi

Bu haftaki  test konuğumuz, Opel Astra Hatchback 1.6 Dizel otomatik vites, aracımız 136 beygir gücünde ve 320 Nm’lik tork değeri sunuyor. Opel Astra Sedan modeli Türkiye’de 2016 yılınında otomobiller arasında çok tercih edilen otomobilleri arasında 3. Oldu. Hatchback modelininde satışları oldukça iyi, gelin Opel Astra Hatchback’i yakından tanıyalım.

Dış Tasarım

Opel Astra HB..Önceki modellerinin biraz daha makyajlanmış hali olan Yeni Opel Astra Hatchback, keskin çizgileri ile oldukça sportif ve agresif bir görüntü sergiliyor. Araç bu modelde biraz daha küçülerek sportifliğini pekiştirmiş. Opel’in “kanat tasarımlı” Led arka farları ve Led gündüz farları karakteristik özelliklerini devam ettiriyor. Sınıfında ilk olan Led Matrix farları ile diğer sürücüleri rahatsız etmeden daha güvenli gece sürüşleri sağlıyor. Led Matrix farlar sayesinde karşıdaki araca göre ışığı ayarlıyor. Yandan bakıldığında ise 17”’lik janları, ön tekerlekten arkaya doğru uzanan çizgileri ile karizmatik ve güçlü bir görüntü sergiliyor. Yeni Opel Astra’nın uzunluğu 4370 mm, genişliği 1809 mm ve yüksekliği 1485 mm. Yeni Opel Astra Hatchback’in bagaj hacmi ise 360 lt, arka koltuklar katlandığında ise 830 lt oluyor.

İç Tasarım

Opel Astra HB-iç,,Yeni Opel Astra hatchback’in içeri girdiğinizde Premium İç Tasarımı sayesinde kaliteli ve konforlu bir yolculuk geçireceğinizi anlıyorsunuz. Çok yönlü ayarlanabilir, ergonomik AGR ön koltuklar ve masaj ve soğutma özelliğine sahip ergonomik spor deri AGR sürücü koltuğu özellikle sürücüsüne üst kalitede bir yolculuk sunuyor. Isıtmalı ön ve arka koltukları ile içinizi sıcacık edecek olan Yeni Opel Astranın ısıtmalı direksiyon simidi sayesinde özellikle kış aylarında sürücüler direksiyon simidini bırakmak istemeyecekler.

Opel Astra HB-iç Özel AirWellness teknolojisi sayesinde araç içinde temiz hava ile yolculuk yapmanın keyfini doyasıya yaşayacaksınız.

Opel Astra HB-geri görüşMotor, Performans & Teknoloji

Test aracımız Yeni Opel Astra  HB Excellence, 1598 cc silindir hacmine sahip 136 Beygir gücünde bir kalp taşıyor. 6 ileri otomatik şanzıman ile 0’dan 100 km’ye 9.4 saniyede ulaşan otomobilimizi maksimum hızı ise 205 km/s’dir. Maksimum Tork’u 320 Nm olan otomobilimiz bu değerlere oranla bizim test süreci içerisindeki 5.4’lük yakıt tüketimi ile başarılı diyebiliriz.

Opel Astra HB-arka far Bunların yanı sıra park ederken size yardımcı olacak gelişmiş park pilotu ve geri görüş kamerası en büyük sorunlardan biri olan park sorununuza yardımcı olacak. Anahtarsız erişim ile aracınıza yaklaştığınızda kilitler otomatik açılıyor ve aracınızı tek bir tuş ile çalıştırmanıza olanak sağlıyor. Sürücüye özellikle güvenli bir yolculuk için geliştirilmiş OPEL EYE sistemi ile çok güzel özellikler sunuluyor. Opel Eye sisteminin özelliklerini şu şekilde tanımlayabiliriz:

Trafik İşareti Tespit Sistemi: Bu gelişmiş trafik işareti tespit sistemi hız sınırlarını, diğer trafik işaretlerini ve hatta geçici elektronik trafik işaretlerini tanıyarak sürücü bilgi ekranında gösteriyor.

 Opel Astra HB-arkaTakip Mesafesi Göstergesi: Öndeki araçla aranızdaki mesafeyi ölçüyor ve mesafe kritik düzeye ulaştığında sürücüyü uyarıyor.

Ön Çarpışma İkazı: Otomatik fren sistemi sizi görsel ve sesli olarak uyarıyor. Önden çarpışma ihtimali olduğunda göstergede bir uyarı işareti ve sistemde bir LED uyarı ışığı çıkıyor. 60 km/saat hıza kadar otomatik frenleme devreye giriyor. Ek olarak, 85 km/saat hıza kadar sistem frenleri destekliyor.

Şerit İhlali Uyarı Sistemi: Sürücü, istemsiz bir şekilde şeridinden ayrılmaya başladığında sistem, direksiyonu hafifçe şeride çeviriyor.

Fiyat: Opel Astra 1.6 CDTi Excellence AT anahtar teslim fiyatı; 120.800 TL

Opel Astra HB-arka..Sonuç

Otoruyasi.com ekibi olarak Yeni Opel Astra Hb Excellence test süresince bize çok keyif verdi. Görüntüsü ile bakışları üzerine toplayan araç seriliği ve yol tutuşu ile sürüş keyfini doyasıya yaşamamıza olanak sağladı. Hem gençlere hem ailelere hitap eden otomobili yakından tanımanızı ve en yakın Opel bayilerinden test etmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Herkese kazasız ve keyifli yolculuklar diliyorum.

Onur Kaan Günerkan

www.facebook.com/froozz

instagram.com/_onurkaan_

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*