Anasayfa » Haberler » PPG, “Fortune Dünyanın En Beğenilen Şirketleri” Sıralamasında Kendi Sektöründe 1. Oldu
PPG, “Fortune Dünyanın En Beğenilen Şirketleri” Sıralamasında Kendi Sektöründe 1. Oldu

PPG, “Fortune Dünyanın En Beğenilen Şirketleri” Sıralamasında Kendi Sektöründe 1. Oldu

Dünyanın lider boya ve yüzey kaplama şirketi PPG, Fortune Dergisi’nin her yıl gerçekleştirdiği “Dünyanın En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında 2017 yılının kendi kategorisinde (kimyasallar) en beğenilen şirketi seçildi. PPG, 2015 yılında elde ettiği 5.lik ve 2016’daki 3.lüğünden sonra yükselişine devam ederek ilk kez 1. sıraya yerleşti!

 Dünya üzerinde 60’dan fazla ülkede üretim tesislerine ve bağlı şirketlere sahip olan, boya ve kaplama alanında lider kuruluş olarak dikkat çeken PPG, Fortune Dergisi’nin “Dünyanın En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında 2017 yılında kendi sektörünün en beğenilen şirketi seçildi. Kimyasal ürün kategorisi sıralaması, ilgili kategoride anketi yanıtlayanlardan alınan ve şirketlerin itibarları ile ilgili dokuz temel nitelik bakımından puanlandığı geri bildirim verilerine dayandırılıyor.

PPG LogoEn Beğenilen Şirketler listesi, kurumsal itibar bakımından belirleyici bir gösterge olarak kabul ediliyor ve 30’u aşkın ülkeden yaklaşık 650 şirketi temsil eden 4.000 civarında üst düzey yönetici, direktör ve analist ile yapılan bir ankete dayanıyor.

PPG Türkiye Oto Tamir Boyaları Satış ve Pazarlama Müdürü Çağrı Kırteler konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Tüm dünyada PPG ailesi olarak şirketimizin kazandığı bu takdir ve başarıdan gurur duyuyoruz. “Dünyayı koruma ve güzelleştirmeye” yönelik her gün sarf ettiğimiz çabalarımız, aynı zamanda PPG’nin dış dünyadaki itibarının korunmasına ve sürdürülmesine de yardımcı olmaktadır” dedi.

PPG-2PPG Türkiye hakkında

Yüzyılı aşkın süredir hayatı kolaylaştıran sayısız yenilikçi ürünün mucidi olan PPG, 1994 yılından bu yana Türkiye’de 100’den fazla çalışanı ile faaliyet göstermektedir. PPG Türkiye; Otomotiv, Oto Tamir, Endüstriyel, Havacılık, Marin, Koruyucu, Paketleme Boyaları çözümleri ve otomotiv, inşaat, kimyasal üretim gibi onlarca sektörde sunduğu endüstriyel ürünleriyle müşterilerine yaratıcı çözümler sunar.

Türkiye’de üretim faaliyetlerini de gerçekleştiren PPG, 1999 yılından itibaren faaliyete başladığı Bursa fabrikasında, otomotiv, paketleme ve ana sanayi gibi birçok farklı sektöre yönelik ürünlerin yanı sıra, boya, macun, astar ve çeşitli kaplama malzemelerinin üretimi yapmaktadır. Türkiye’de üretilip öncelikle Türk pazarının ihtiyacına sunulan bu ürünler, aynı zamanda çevre bölgelere de ihraç edilmektedir. PPG yüzyılı aşkın süredir uzmanı olduğu inovasyon gücüyle, Bursa’daki üretim tesisine AR-GE konusunda sürekli yatırım yaparak müşterileri için lokal çözümler üretmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*