Anasayfa » Hakkı Günerkan » Renault Megane Sedan 1.6 DCi IconTesti
Renault Megane Sedan 1.6 DCi IconTesti

Renault Megane Sedan 1.6 DCi IconTesti

Bu haftaki test konuğumuz yeni Renault Megane Sedan. Megane Sedan bu yılki Otomotiv Gazetecileri Derneği tarafından ikincisi düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili“ yarışmasında da birinci oldu. Yeni Megane Sedan gerek tasarım dili, sürüş dinamikleri, sürücü ve yolculara yönelik konfor ve teknoloji ile segmentinde söz sahibi olacak gibi görünüyor.

Dış Tasarım

Renault Megane Sedan 1.6 DCi IconOldukça zarif ve bir o kadar güçlü görünen Yeni Renault Megane Sedan 1.6lt 130ps Dizel geniş tasarımıyla göz dolduruyor. Önden bakıldığında oldukça iddialı görünen krom ızgaranın iki yanında yer alan Pure Vision Full Led ön farlar hemen dikkat çekiyor. 3D Edge Dizayn C şeklinde Led gündüz sürüş farları ile bu duruşu daha da perçinliyor. Kaslı kaputu, geniş omuzları ve zarif detay çizgileri ile kendinden oldukça emin ve sofistike bir görünüm sergiliyor.  Yeni Renault Megane Sedan’ın uzunluğu 4632 mm, genişliği 1814 mm ve yüksekliği 1443 mm. Boş ağırlığı ise 1501 kg.

Renault Megane Sedan 1.6 DCi Icon-içİç Tasarım

Kontrolsüz güç güç değildir cümlesinin karşılığı olarak, Yeni Renault Megane Sedan’ın şoför koltuğuna oturduğunuz anda bütün gücün sizin kontrolünüzde olduğunu hissediyorsunuz.

Renault Megane Sedan 1.6 DCi Icon-iç.. Tft renkli gösterge ekranı, renkli Head Up Display ekranı, ergonomik orta konsolu, geniş 8.7” sezgisel, dikey dokunmatik ekranı ile sürüş esnasında her şey sizin kontrolünüzde..

Renault Megane Sedan 1.6 DCi Icon-NAVİGASYON.. Birinci sınıf tasarım atölyelerinde biçimlendirilen, vücudunuzu saran ve masaj fonksiyonuna sahip deri döşemeli koltuklar ile sürüş keyfini sonuna kadar yaşayacaksınız.

Renault Megane Sedan 1.6 DCi Icon-Geri görüşYeterli denecek düzeyde saklama yerlerine sahip olan aracımızın bagaj hacmi ise 550 Lt.

Renault Megane Sedan 1.6 DCi Icon-iç.,.Motor, Performans ve Teknoloji

Yeni Renault Megane Sedan’ın kalbinde 130 HP beygir gücünde, 1598 cc Silindir Hacmine sahip bir motor yatıyor. Maksimum Tork değeri 320 Nm olan Yeni Renault Megane Sedan, 0’dan 100 km’ye 10.5 saniyede çıkabiliyor.

Renault Megane Sedan 1.6 DCi Icon-iç,, Yeni Renault Megane Sedan, çift kavramalı otomatik EDC şanzıman ile dinamik ve daha tasarruflu bir sürüş gerçekleştiriyor.

Renault Megane Sedan 1.6 DCi Icon-ÖN FAR Yeni Renault Megane Sedan’da ayrıca beş farklı sürüş (Neutral, Sport, Comfort, Perso ve Eco) ayarına erişmek mümkün. Bu sistem, beş farklı iç mekan aydınlatma ambiyansı ile tamamlanıyor. Multi-Sense, elektrikli açılır panoramik tavan, ACC ile hız kontrolü, aktif acil fren desteği, şerit takip, güvenli mesafe uyarısı, kör nokta uyarısı, yorgunluk tespit sisteminin yanı sıra, geri görüş kamerası, otomatik kısa ve uzun farlar, ön, arka ve yan park sensörleri ve eller serbest park sistemi ile keyifli bir yolculuğun yanısıra konforlu ve güvenli bir yolculuğu sunmaktan geri kalmıyor.

Renault Megane Sedan 1.6 DCi Icon-arka farEller Serbest Bagaj Kapağı özelliği de gayet kullanışlı. Aracımızın yakıt tüketimi ise 6.4 olarak gerçekleşti.

Fiyat: Yeni Renault Megane Sedan 68.450 TL başlangıç fiyatlarla Renault bayilerinde satışta.

Renault Megane Sedan 1.6 DCi Icon-arkaSonuç

Biz otoruyasi.com ekibi olarak Yeni Renault Megane Sedan İcon’u test ederken gözlerin üzerimizde olmasına alıştık diyebilirim. Dikkat çekici ve oldukça konforlu, üst düzey teknoloji ile donatılmış olan Yeni Megane’yi bütün okuyucularımızı Renault en yakın bayii ve show roomlarda test etmeye davet ediyorum.

Unutmayalım Trafik Kurallarına Uyalım Sevdiklerimizi Üzmeyelim

Hakkı Günerkan

www.facebook.com/otoruyasi

twitter.com/otoruyasi

twitter.com/hakkigunerkan

instagram.com/hakkigunerkan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*