Anasayfa » Haberler » Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi, En Uzun Gecede Ziyaretçilerini Bekliyor!
Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi, En Uzun Gecede Ziyaretçilerini Bekliyor!

Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi, En Uzun Gecede Ziyaretçilerini Bekliyor!

Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi, yılın en uzun gecesi olan 21 Aralık tarihinde saat 23:00’a kadar ziyarete açık olacak. Türkiye’de Anadolu Arabaları mirasını yaşatan ilk ve tek müze olan Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi’ni sadece bu yıl 81 bini aşkın kişi ziyaret etti. Tofaş’ın Bursa’ya armağanı olan Anadolu Arabaları Müzesi, faaliyetlerine başladığı 2002’den bu yana ise 800 bin tarih ve sanat tutkununu ağırladı.

 2002 yılından bu yana tarih ve otomotiv meraklılarını ağırlamayı sürdüren Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi, yılın en uzun gecesi için hazırlıklarını tamamladı. Müze, yılın en uzun gecesi olan 21 Aralık’ta saat 23:00’a kadar ziyarete açık olacak. Bursa Anadolu Arabaları Müzesi içerisinde yer alan Tofaş Sanat Galerisi’nin ev sahipliği yaptığı Kantarlar Sergisi de sanat ve tarih tutkunları tarafından ziyaret edilebilecek.

Müzede, otomotiv sanayinin tarihine uzanan yolculuk!

Bursa Umurbey Bilgi Parkı Kompleksi’nde yer alan Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi’nde otomotiv sanayinin gelişimi, yüzlerce yıl öncesine ait bir tekerlekten yola çıkılarak canlı ve etkili bir anlatımla aktarılıyor. Müzeye gelen ziyaretçiler ilk arabalardan Tofaş tarafından üretilen motorlu araçlara kadar uzanan bir zaman tüneli eşliğinde adeta otomotiv sanayinin tarihine tanıklık ediyor.

Bugün Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi’nde 2600 yıl önce yapılan arabanın Bursalı ustaların elinden yeniden canlandırılmış halinin yanı sıra tekerlekler, geleneksel araba atölyeleri, motorlu ve motorsuz araçlar sergileniyor.

 Tofaş Sanat Galerisi’ndeki sergiler

Tofaş Sanat Galerisi’nde ise sırasıyla; Piemonte Torino Design Sergisi, 40.Yılında Tofaş ve Vehbi Koç Sergisi, Eski Hamam Eski Tas Sergisi, Oyuncak Sergisi, Zaman Makineleri Saat Sergisi ve “İşte Benim Zeki Müren” Sergisi düzenlendi. Sadece bu yıl 81 binden fazla kişinin ziyaret ettiği müze, 2002’den bu yana ise 800 bin tarih ve sanat tutkununu ağırladı. Tofaş Sanat Galerisi’nde hali hazırda “Kantarın Topuzu: Teraziler, Ağırlıklar, Ölçü Aletleri” isimli sergi ziyaretçilerin ilgisine sunuluyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*