Anasayfa » Haberler » Tokyo Motor Show’da Mazda İçin Çift Prömiyer
Tokyo Motor Show’da Mazda İçin Çift Prömiyer

Tokyo Motor Show’da Mazda İçin Çift Prömiyer

Mazda Motor Corporation, 2017 Tokyo Motor Show’da biri şirketin yeni nesil ürünlerinin habercisi, diğeri ise yeni nesil tasarım doğrultusunun göstergesi olan iki konsept modelini sergileyecek. 25-26 Ekim’deki basın günlerinin ardından 28 Ekim-5 Kasım arası ziyaretçilere açılacak olan fuarda, teknolojik bir yenilik olarak Mazda’nın SKYACTIV-X benzinli motoru da bulunacak.
Yeni nesil teknoloji ve tasarımı birleştiren kompakt hatchback ürün konsepti, dünya prömiyerini Tokyo’da gerçekleştirecek. Model, Mazda’nın ideal işlevsellik sunan insan merkezli tasarım felsefesini temel alan yeni nesil teknolojisi SKYACTIV-Araç Mimarisine ve ile dünyanın ilk* sıkıştırmalı ateşleme kullanan ticari motoru olan SKYACTIV-X motoruna sahip. Ortaya çıkan sonuç ise göz alıcı bir dış görünüm ve çarpıcı incelikle işlenmiş dinamik performansın birlikteliği.
Tasarım vizyonu modeli, ilk kez 2012’de Mazda CX-5’te kullanılan ve dünya çapında övgü alan KODO tasarım dilinin daha derin bir ifadesi olarak Mazda’nın yeni nesil tasarım konseptini de tanımlıyor.
Fuarda aynı zamanda SKYACTIV-D 2.2 temiz dizel motorunda yapılan önemli iyileştirmelerle yeni üç sıralı crossover SUV Mazda CX-8 ve özel yapım Mazda MX-5 Red Top birlikte görücüye çıkacak. Mazda CX-8 Japonya’da Aralık’ta satışa çıkacak. Mazda MX-5 ise koyu kiraz kırmızısı tavan rengine ve kestane rengi napa deri döşemelere sahip olacak.
“Ağustos’ta Mazda’nın otomobillerin temel cezbedici unsuru olan sürüş keyfini insanların, dünyanın ve toplumun sorunlarını çözmeye yardımcı olacak şekilde nasıl kullanmayı planladığımızı gösteren uzun vadeli teknolojik gelişme vizyonumuz Sürdürülebilir Zoom-Zoom 2030’u duyurduk. Vizyonumuz Mazda’nın karbondioksit emisyonunu önemli ölçüde azaltmaya yönelik çalıştığı anlamına geliyor; biz de bunu başarmanın en iyi yolunun gerçek dünya koşullarında emisyonu azaltırken her bölgenin enerji durumunu ve enerji karmasını düşünerek içten yanmalı motor ve elektrikli teknolojilerinin bir karışımını sunuyoruz.” şeklinde konuşan Mazda Temsilci Yöneticisi, Başkanı ve CEO’su Masamichi Kogai, ayrıca şunları söyledi: “Bu yılki duruşumuz Mazda için yeni bir dönemin başlangıcına işaret ediyor. Mazda otomobillerinde tümüyle yeni bir nesli tanımlayan bir tasarım ve teknoloji konsepti sergileyeceğiz. Bunlardan ilki, küresel otomotiv endüstrisinin uzun süreli hayallerinden birini gerçekleştiren benzinli motor SKYACTIV-X oldu.”
Mazda 25 Ekim’de, yerel saatle 13:40’ta bir basın konferansı düzenleyecek.
*Ağustos 2017 itibarıyla şirket tarafından yapılan araştırmaya göre

2017 Tokyo Motor Show’da sergilenecek ürünlerin listesi

Sergiler Yeni nesil ürün konsepti (dünya prömiyeri)
Yeni nesil tasarım vizyonu modeli
Satışa çıkması planlanan modeller Mazda CX-8
Mazda2 (Mazda Demio) Noble Crimson özel üretim**
Mazda Roadster (MX-5) Red Top özel üretim
Güncellenmiş Mazda Roadster (MX-5) RF
Satıştaki modeller Mazda6 (Mazda Atenza) sedan**
Mazda3 (Mazda Axela) sedan**
Mazda CX-3**
Mazda CX-5**
Teknoloji sergileri SKYACTIV-X yeni nesil benzinli motor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*