Anasayfa » Haberler » Toyota 23-24 Kasımda’ki Teog Sınavlarında “Trafikte Sessizlik” Diyor
Toyota 23-24 Kasımda’ki Teog Sınavlarında “Trafikte Sessizlik”  Diyor

Toyota 23-24 Kasımda’ki Teog Sınavlarında “Trafikte Sessizlik” Diyor

Toyota, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarının yapılacağı 23 Kasım Çarşamba ve 24 Kasım Perşembe günlerinde sürücüleri bir kez daha trafikte korna çalmayarak “sessizliğe” davet ediyor.

“Korna Çalma Huzurumu Çalma” sosyal sorumluluk projesi kapsamında Üniversite Sınavlarının ve TEOG sınavlarının yapılacağı günler için “Kornasız Gün” çağrısı yapan Toyota’nın bu projesi kamuoyundan da büyük destek görüyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın da destek verdiği proje kapsamında daha öncede yapılan tüm çalışmalar ile toplumun genelinde farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

Bir çevre sorunu olarak görülen ve insan sağlığına olumsuz etkilerinin yanında, toplumların gelişmişlik seviyesiyle doğru orantılı bir konu olduğunun altının çizildiği “Korna Çalma Huzurumu Çalma” sosyal sorumluluk projesine Milli Eğitim Bakanlığı’nın yanı sıra, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul, İzmir, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa ve Eskişehir Büyükşehir Belediyeleri, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası başta olmak üzere çok sayıda kurum destekliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*