Anasayfa » Haberler » Toyota Çekya’da Yeni Yaris Üretimine Başlayacak
Toyota Çekya’da Yeni Yaris Üretimine Başlayacak

Toyota Çekya’da Yeni Yaris Üretimine Başlayacak

Toyota ve PSA Grubu arasında 2002 yılında başlayan işbirliği sonucunda ortak üretim gerçekleştiren TPCA fabrikasının tüm hisseleri Toyota tarafından satın alındı. Böylelikle Çekya’da bulunan Kolin üretim tesisi Toyota Motor Avrupa’nın bir parçası haline geldi. Toyota aynı zamanda üretim tesisine 4 milyar krondan daha fazla yatırım yaparak genişletme ve modernleştirme çalışmaları gerçekleştirdi. Bu yatırımla birlikte Toy-ota, artan talebe yanıt vermek adına hibrit teknolojisi dahil olmak üzere; yeni Toyot’a Yaris’in üretimine 2021’in ikinci yarısında burada da başlayacak.

ToyotaAçılış töreniyle birlikte “Toyot’a Motor Manufacturing Czech Republic” ismini alan tesiste kurumsal kimlik çalışmaları da tamamlandı. 2021 itibariyle TMMCZ olarak isimlendirilen fabrikada, 2005’ten bu yana Toyot’a Aygo; Peugeot 108 ve Citroën C1 olmak üzere A segmenti modellerin üretimi gerçekleştiriliyor. Yapılan açıklamada Toyota’nın bu üretimleri sürdürmeye devam edeceği bildirildi.

Toyota3500 çalışanı ile bölgedeki en büyük istihdamı sağlayan fabrika, aynı zamanda Kolin bölgesinde sosyal sorumluluk projelerini destekleyerek son 15 yılda büyük katkılar sağlamasıyla biliniyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*