Anasayfa » Haberler » Türkiye’de En Fazla Kaza Yaşanan 10 Kör Nokta
Türkiye’de En Fazla Kaza Yaşanan 10 Kör Nokta

Türkiye’de En Fazla Kaza Yaşanan 10 Kör Nokta

KGM verilerinden yaptığı derlemeye göre, kurum sorumluluğundaki yol ağı 1 Ocak 2017 itibarıyla bağlantı yollarıyla birlikte 2 bin 542 kilometre otoyol, 31 bin 79 kilometre devlet yolu ve 33 bin 635 kilometre il yolu olmak üzere toplam 67 bin 256 kilometreye ulaştı.

En Çok Kaza Yaşanan Kör Noktalar ise;

Kaza istatistiklerine göre bayramlarda en fazla kaza yaşanan 10 nokta şöyle: – Bafra-Kavak Devlet Yolu ayrımı ile Samsun-Ordu il sınırı arası (209) – Çatalca Devlet Yolu ayrımı ile Barbaros Kavşağı arası (206) – Ankara-Kırıkkale il sınırı ile Kırıkkale-Yozgat il sınırı arasındaki yaklaşık 74 km’lik mesafe (155) – İzmir-Manisa il sınırı ile Alaşehir Devlet yolu ayrımı arası (150) – Mut Devlet Yolu ayrımı ile Çeşmeli Kavşağı arası (140) – Bursa Çevre Otoyolu ayrımı ile Bursa-Bilecik il sınırı arası (129) – Ankara Çevre Otoyolu ayrımı ile Ankara-Kırıkkale il sınırı arası (124) – Samsun-Ordu il sınırı ile Aybastı Yolu ayrımı arası(102) – Çanakkale-Balıkesir il sınırı ile Balıkesir Devlet Yolu ayrımı arası(76) – Bolu-Karabük il sınırı ile Karabük-Çankırı il sınırı arası (49) Radarlara yeni düzenleme

9 SENEDE 569 NOKTADA 15 BİN KAZA OLDU

Edinilen bilgiye göre; 2006-2015 yılları arasında Ramazan ve Kurban Bayramları’nda Türkiye genelinde 596 noktada toplam 14 bin 997 trafik kazası gerçekleşti. Bu noktalardan en fazla kaza; Bafra-Kavak Devlet Yolu ayrımı ile Samsun-Ordu il sınırı arasında gerçekleşti.

RADARLAR KÖR NOKTALARA KAYDIRILACAK Bu güzergahta son 10 yıl içinde 209 trafik kazası meydana gelince, radarların da kör noktalara kaydırılması kararlaştırıldı.

Kurum, yol geometrisinde iyileştirme, kavşak düzenlenmesi, bölünmüş yol ve tırmanma şeridi yapımı, şerit genişletilmesi veya daraltılması, banket genişletilmesi, sığınma cebi inşası gibi çalışmalara da aralıksız devam ediyor.

Yetkililer, bayram tatillerinde gerek şehirlerarası gerek şehir içindeki trafikte yoğunluğun artmasından dolayı sürücülerin daha dikkatli olmasını gerektiğini söylüyorlar.

Kazalara davetiye çıkarmamak için; Sürücüler yola çıkmadan önce öncelikle araç bakımlarını yaptırmaları gerekiyor, ayrıca en önemli etken ise;  tüm yetkililerin üzerinde hemfikir olduğu “

              “Sürücüler Uykusuz ve yorgun yola çıkmayın” uyarısını dikkate almamız gerekiyor.

Tüm sürücülerimizin trafik işaret ve kurallarına uyması dileğiyle..

Unutmayalım Trafik Kurallarına Uyalım Sevdiklerimizi Üzmeyelim.

Hakkı Günerkan

www.facebook.com/otoruyasi

twitter.com/otoruyasi

twitter.com/hakkigunerkan

instagram.com/hakkigunerkan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*