Anasayfa » Haberler » TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. – İLHAN ERSÖZLÜ: Bu yıl gerçekleşecek olan İstanbul Autoshow Fuarı zengin içeriği ile otomobil tutkunu geniş bir kitleye hitap edecek.
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. – İLHAN ERSÖZLÜ: Bu yıl gerçekleşecek olan İstanbul Autoshow Fuarı zengin içeriği ile otomobil tutkunu geniş bir kitleye hitap edecek.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. – İLHAN ERSÖZLÜ: Bu yıl gerçekleşecek olan İstanbul Autoshow Fuarı zengin içeriği ile otomobil tutkunu geniş bir kitleye hitap edecek.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. – İLHAN ERSÖZLÜ: 

Proje Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

 TÜYAP’ın  İstanbul Autoshow 2012’ye katacaklarından bahsedebilir misiniz? 

 Bu yıl gerçekleşecek olan İstanbul Autoshow Fuarı zengin içeriği ile otomobil tutkunu geniş bir kitleye hitap edecek. Fuar 12 salonda, toplam 50.000 metre kare stand kurulum alanında ziyaretçisiyle buluşacak. Ayrıca bu yıl erkeklerin yanı sıra otomobil tutkunu kadınlar ve geleceğin otomobil tutkunu çocukları da aileleriyle birlikte Fuar’da ağırlamayı hedefliyoruz ve bu hedefe yönelik etkinliler yapacağız.

 TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi katılımcı ve ziyaretçilere 98.000 metre kare kapalı ve 75.000 metre kare açık olmak üzere toplam 175.000 metre kare fuar alanında uluslararası standartlarda geniş bir hizmet yelpazesi sağlar. İstanbul Autoshow 2012’de de TÜYAP’ın bütün olanakları katılımcılara ve ziyaretçilere eksiksiz olarak sunulacak.

 TÜYAP bünyesinde farklı özelliklerde 10 adet kafeterya ve 1 adet VIP restoran bulunuyor.  2 tam donanımlı endüstriyel mutfak ile aynı anda 10.000 kişiye servis yapabilme kapasitesi var. Hijyenik tuvaletler, 4500 araç kapasiteli katılımcı ve ziyaretçiye yönelik açık otopark, 600 araçlık kapalı otopark mevcut. Kesintisiz telefon, faks ve kablosuz internet erişimi mümkün. Toplam etkinlik alanı 8000 metre kare olan 18 adet farklı ölçülerde toplantı salonu, tam ofis donanımlı basın, özel protokol ve yönetim odaları, 10.000 metre kare genel sosyal yaşam alanı ve servis binası, tamamen klimatize edilmiş çalışma ve sergi ortamı TÜYAP bünyesinde yer alan unsurlar. Katılımcıların stantlarında ihtiyaç duyabilecekleri çeşitli ilave hizmet donanımlarına erişebilmeleri mümkün.  Özenle oluşturulmuş 25.000 kitabın bulunduğu TÜYAP kütüphanesi de Fuar süresince tüm ziyaretçilerimizin kullanımına açık olacak.

 Tüm altyapımız İstanbul Autoshow Fuarının görkemli, keyifli ve akıllarda kalacak bir deneyim olması yönünde kullanılacak. Fuarın tanıtımında dijital medyadan da yoğun olarak faydalanacağız. Hareketli ve eğlenceli web sitemizle ziyaretçiler fuar ile ilgili merak ettikleri tüm bilgilere ulaşabilecek. Siteye iphone, ipad ve android işletim sistemli cep telefonları ve tabletlerden de ulaşım sağlanacak. Fuar alanında indirilecek aplikasyonlar ile ziyaretçilerimiz fuar alanını dijital olarak yaşayabilecekler.

 İstanbul Autoshow 2012’de katılımcıları ne tür yenilikler bekliyor olacak?

 Bu yıl Autoshow’da yeni araç lansmanları yapılacak,  birbirinden gösterişli stantlarda en son modeller sergilenecek, uluslararası arenada üretim ve satış yapan dünyanın en ünlü otomobil markalarının renkli showlarını izleyeceğiz. Bir salonda ise sektörün önemli aksesuar firmaları ürünlerini sergileme ve tüketicilerle buluşturma imkanına sahip olacaklar. Hedefimiz, ziyaretçilere güzel bir fuar sunmak ve aynı zamanda herkese hitap eden, aileleriyle birlikte keyifli bir gün geçirebilecekleri bir atmosfer yaratmak.

 Kadın ve çocuklar için üzerinde düşündüğünüz etkinlikler neler?

 İstanbul Autoshow 2012’ nin kadınlar ve çocuklar için de çok keyifli zaman geçirecekleri bir organizasyon haline getirmeye özen gösteriyoruz, ziyaretçilerimiz farklı etkinlikler bulacaklar fuarımızda.  Bu konuda çalışmalar çok hararetli ilerliyor. Sadece kadınlar değil, çocukları da fuarımıza bekliyoruz. Kadınlar için planlanan özel etkinliklerin yanı sıra çocuklar için sinema, tiyatro gösterileri, oyun alanları ve sürpriz etkinlikler hazırlıyoruz.  Bir yandan da şüphesiz ki bilet fiyatlarında indirimler, çeşitli promosyonlar düşünüyoruz. Örneğin hafta sonu çocuklar ve öğrenciler, hafta içi ise hem kadınlar hem de çocuklar ve öğrenciler İstanbul Autoshow’u ücretsiz olarak ziyaret edebilecekler.

 İstanbul Autoshow Fuarı süresince TÜYAP Çocuk Kulübü faaliyetleri kapsamında TÜYAP Çocuk Tiyatro & Sineması çocukların beğenisine ücretsiz sunulacak ve pedagog eşliğinde hizmet verecek çocuk oyun alanları kurulacak. Çocuk kitapları yazarlarına yönelik imza günleri düzenleyeceğiz. Çocuklar için planlanan çok sayıda sürpriz var bu etkinlikler ile çocukların hem bireysel hem de aileleriyle birlikte keyifli ve unutamayacakları deneyimler yaşamalarını diliyoruz.  Değişen konseptimizle tüm aile bireylerinde heyecan ve merak uyandıracak, canlı ve sürprizlerle dolu bir fuara ev sahipliği yapabilmek en önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor.

 
ODD Otomotiv Distribütörleri Derneği – DR. HAYRİ ERCE:

Genel Koordinatör

Autoshow’un Otomotiv sektörüne katkılarından bahsedebilir misiniz? 

 2006 yılından itibaren OICA Uluslararası Otomotiv Fuarları takvimine girerek büyük prestij kazanan Autoshow, her geçen yıl daha da güçlenerek ve gelişerek Türkiye’de tüm sektörü bir araya getiriyor bu nedenle sektör açısından son derece önemli bir noktada bulunuyor. Fuarımıza hem üretici hem ithalatçı firmalar katılıyor ayrıca aksesuar firmaları da stand kurarak ürünlerini sergiliyorlar. Autoshow Fuarlı sektör açısından çok önemli bir buluşma noktası.

 Örneğin bu yıl İstanbul Autoshow’da çevreci araçlar ve yeni teknolojiler konseptinde tüketiciyle buluşan araçları ülkemizde de bir arada görme şansını yakalayacağız. Çevreci araçlar da küresel anlamda uzun süredir herkesin gündeminde ve her geçen gün teknoloji ilerliyor ve çeşitleniyor. Son teknolojileri, meraklıları ile buluşturuyor olacağız.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*