Anasayfa » Onur Kaan Günerkan » Yeni Bmw 520i Sedan Testi
Yeni Bmw 520i Sedan Testi

Yeni Bmw 520i Sedan Testi

Bu hafta otoruyasi.com ekibimizin test aracı Alman otomobil üreticisinin 7. nesli Yeni Bmw 520i Sedan oldu. Keyifli geçen test deneyimimizi siz okuyucularımızla aşağıda paylaşıyoruz, keyifli okumalar..

Yeni Bmw 520i, klasik Bmw görünümünün çizgilerini derinleştirerek son formunu yakalamış. Derin ve kıvrımlı hatları ile sportifliğinin yanısıra tam bir beyefendi gibi görünen Yeni Bmw 520i, yollara tüm gözleri üzerine topluyor. Kapısından girdiğinizde normalden çok daha farklı bir sürüş keyfini tadacağınızı anlıyorsunuz. Koltuğunuzu o anki ruh halinize göre ayarlayarak 2 şekilde kayıt edebiliyorsunuz.

Bu sayede araca oturduğunuzda bir tuşa basarak koltuğun kendiliğinden ayarlanmasını sağlıyorsunuz. Aracı çalıştırdığınızda direksiyon otomatik olarak son ayarına geliyor ve aşağı doğru iniyor. Kendinizi oldukça özel hissetmenize neden olan bu durum, Bmw 520i’nin teknolojisinin sadece ufak bir parçası diyebilirim.

Hem öndeki hem de arkada seyahat eden yolcular için oldukça ferah bir yaşam alanı sunan Bmw 520i, sürüş esnasında bir aracın sunabileceği en rahat yolculuğu sunuyor. Aracın en beğendiğim özelliklerinden biri park asistanı ve 3D görünüm oldu. Aracı park ederken kolaylık sağlayan özellik dar yerlerden geçerken aracımızın hasar almasını da önlüyor. Yeni Bmw 520i luxury line modelinin dış ve iç donanım özelliklerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz,

Luxury line dış donanım özellikleri: Özel tasarım çubuklar ve parlak krom ızgara çerçevesiyle bmw böbrek ızgaraları, parlak krom özel tasarım ön tampon led sis farları, 18 inç, w kollu, stil 632 reflex gümüş hafif alaşım jantlar veya alternatif olarak 19 inç, çok kollu, stil 633 reflex gümüş hafif alaşım jantlar, farklı jant seçenekleri de mevcut.  Yanlarda “luxury” isimliği parlak krom havalandırma, parlak krom yan cam çerçeveleri, parlak siyah cam girintisi, b sütunu, ayna kolu ve ayna ayağı, arka difüzör üzerinde parlak krom özel yatay tasarımlı arka tampon, parlak krom egzoz çıkışı, her iki tarafta veya serbest şekilli.

Luxury line iç donanım özellikleri: “luxury line” isimliği ile aydınlatmalı alimünyum kapı eşik kaplamaları, line’a özel dikiş ve deri fitilli ‘dakota’ deri koltuklar, farklı döşeme seçenekleri mevcut.

Siyah ve alternatif olarak koyu kahverengi spor deri direksiyon, parlak krom detaylara sahip otomobil anahtarı, parlak krom vurgulu fineline ridge ahşap iç kaplamalar, farklı kaplama seçenekleri de mevcut.

Altı farklı renkte ortam aydınlatması, siyah sensatec veya koyu kahverengi, alternatif olarak Bmw ındividual siyah deri ön konsol.

Performans açısından baktığımızda 1.6 olmasına önyargı ile yaklaşmanıza gerek olmadığını belirtmeliyim. 1.6 olmasına rağmen araçta 4 yolcu var iken bile oldukça rahat bir şekilde yokuşları çıkabiliyorsunuz.

Gaza bastığınızda Bmw’nin gücünü hissedebiliyorsunuz. Yalıtım konusunda da çok başarılı bulduğum BMW 520i, 170 Hp gücündeki motor maksimum 250 Nm tork üretebiliyor. 0 dan 100 km’ye 8.3 saniyede ulaşabilen aracımızın maksimum hızı 226 km/s. Aracımızın test süresince ortalama yakıt tüketimi 10.2 litre olarak gerçekleşti.

Fiyat; BMW 520i Sedan Luxury Line anahtar teslim fiyatı:  358.900 TL

Otoruyasi.com ekibi olarak Bmw 520i sürüşünden oldukça keyif aldık. Sürücü ve yolculara en üst düzey konfor sunan BMW 520i’yi, siz değerli okuyucularımıza BMW showroomlarında mutlaka test etmenizi tavsiye ederim.

Herkese kazasız ve keyifli yolculuklar diliyorum.

Onur Kaan Günerkan

www.facebook.com/froozz

instagram.com/_onurkaan_

 

Bmw 520i

Bmw 520i izlenim

Bmw 520i sedan test sürüşü

Bmw 520i sedan testi

 Yeni Bmw 520i Sedan yakıt tüketimi

BMW 520i Sedan Luxury Line testi