Anasayfa » Haberler » Yeni Hyundai Elantra; Şık, Konforlu ve Teknolojik
Yeni Hyundai Elantra; Şık, Konforlu ve Teknolojik

Yeni Hyundai Elantra; Şık, Konforlu ve Teknolojik

Yenilenen Hyundai Elantra ile İstanbul’dan Edirne’ye yaptığımız yol testi keyifli ve konforlu geçti. Elantra, benzinli motoruna ek olarak dizel ve otomatik vites seçeneğiyle üstün konfor vaad ediyor, Türkiye için özel üretilen dizel otomatik versiyonuyla Türk sürücülerin karşısına çıktı. Yenilenen Elantra, 4550 mm’lik uzunluğa (20 mm daha uzun), 1775 mm’lik genişliğe ve 1445 mm’lik yüksekliğe sahip. Yeni  Elantra da iki farklı donanım paketi Style,Elite sunulurken 6 ileri otomatik şanzıman dizel seçeneği ve 7 farklı gövde rengi ile satışa sunuluyor. Test aracımız 1.6 dizel otomatik Elite 128 Hp idi. 4000 devirde 128 Hp’güç üretirken, 2750 devirde de  280 Nm’lik tork değeri veriyor.

Hyundai ElantraSon makyaj Yeni Elantra’ya yakışmış 

Ön bölümde keskin bakışlı yeni nesil LED teknolojisi kullanılan mercekli farlar  , agresif ve şık bir tasarım sergilenirken, yanda  akıcı tasarım ruhuna sadık kalınarak , arka bölümde ise yenilenen siyah renkli difüzör, spoyler görünümlü yükselen bagaj kapağı ve gövdeye doğru uzanan yeni tasarım arka stop grubu ile atletik ve sportif görüntü sergilenmiş.

Hyundai Elantra.,.İç mekanda  ise, konfor ve teknolojisi ile ön plana çıkan Elantra, geri görüş kamerası,üç farklı sürüş modu, multi medya sistemi(Radyo/CD/DVD/MP3 çalarlı unite ayrıca navigasyon / Trafik Monitör Sistemi, USB, iPod bağlantısı, 1024 x 600 çözünürlüğe sahip HD ekran, kablosuz bağlantı üzerinden internete bağlanabilme imkanı,Bluetooth ve Türkçe ses tanıma) ve MirrorLink ile dokunmatik ekranda telefon kontrol sistemiyle yolculuklarınızın keyfe dönüşmesini sağlıyor.

Hyundai Elantra-iç Ayrıca yenilenen Elantra’nın mavi iç mekan aydınlatmaları da Hyundai markasının bir diğer karakteristik özelliği. Kapı cepleri, ön konsol, ön kol dayama ve geniş torpidosu ile kullanışlı saklama gözleri sunan Yenilenen Elantra’da ayrıca önde ve arkada bardak tutucuları yer alıyor. Yenilenen Elantra’nın direksiyon, orta konsol ve kapılardaki kumanda kolları ile kolay bir kontrol  imkanı sunuyor.

Hyundai Elantra-göstergeKullanışlı olduğu kadar geniş boyutları ile aynı zamanda ferah bir yaşam alanı sunan Elantra, ayrıca kalabalık ailelerin işini fazlasıyla görecek 485 litrelik bir bagaj hacmi sunuyor.

Hyundai Elantra--Yenilenen Elantra’da aktif ve pasif güvenlik donanımları ise,  önde sürücü ve yolcu hava yastıkları ile yan ve perde hava yastıkları hem Style hem de Elite donanım seviyesinde standart olarak sunuluyor. ABS, ESP, BAS (Fren destek sistemi), VSM (Araç stabilite yönetim programı) ve soğutmalı fren disklerinin tüm donanım paketlerinde standart olarak sunulduğu Yenilenen Elantra’da ayrıca Immobilizer ve hıza duyarlı olarak otomatik kilitlenen ve kaza anında otomatik açılan kapı kilitleri de standart.

Hyundai Elantra,.Yenilenen Elantra’da standart olarak sunulan VSM (Vehicle Stability Management – Araç Stabilite Yönetim Programı) ile birlikte farklı yüzeylerde meydana gelen, ani fren ve yön değişiklikleri esnasında aracın yön kontrolü sağlanmış oluyor. VSM, dört tekerlek üzerinde oluşan, birbirine eşit olmayan çekim kuvvet dağılımını dengelerken elektrik destekli direksiyon üzerinde ters yönde kuvvet uygulayarak sürücüyü de doğru yönde direksiyon hareketine yönlendirerek yardımcı oluyor. Bu sayede aracın yoldaki ve viraj içindeki çizgisi optimum seviyede korunmuş oluyor. 1.6 litrelik CRDI dizel motorun emisyon değeri ise otomatik viteste 151 gr/kg. 190 km/s maksimum hız yapabilen dizel Elantra, otomatik vites seçeneğinde 0-100 km/s 11.5 saniyede tamamlıyor. Fabrika verilerine göre otomatik vites seçeneğinde ise ortalama 5,8 litre yakıt tüketim değeri veriyor.

Hyundai Elantra. Donanım ve şanzıman kombinasyonları ile toplam 3 farklı alternatif sunan Yenilenen Elantra’nın fiyatları 59 bin 990 TL ile 83 bin 990 TL arasında değişiyor.

Hyundai Elantra ---Orta sertlikteki süspansiyonu ile yeni Elantra her yol şartın da performansından ödün vermiyor. Elantra ile yüksek hızla girilen virajlarda ise ESP hemen devreye giriyor. Sürücü ve yolculara maksimum keyifli ve konforlu yolculuk sunan Elantra’nın, otomatik vites geçişlerini başarılı buldum.

Hyundai Elantra-, Tek eleştirim, Yeni Elantra yüksek hızlarda azda olsa motor sesi ve yan camlardan rüzgar sesi içeri alıyor. Yeni Elantra , geniş ailelerin sportif sürüş zevki isteyen gençlerin, karizması ile iş hayatının tercihi olacaktır. Yeni Elantra’yı Hyundai bayi ve showroomlarında test etmenizi öneriyorum.

Hakkı Günerkan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*