Anasayfa » Onur Kaan Günerkan » Yeni Opel Corsa 1.4 Color Edition Testi
Yeni Opel Corsa 1.4 Color Edition Testi

Yeni Opel Corsa 1.4 Color Edition Testi

Bu haftaki test konuğumuz Opel’i küçük sınıf temsilcisi Corsa Oldu. Bu sınıftaki ezeli rekabette kendini 5. kez yenileyerek devam eden Corsa, İç ve dış tasarımı sportif ve teknolojik özellikleriyle ön plana çıkıyor.

Dış Mekan

Opel Corsa -ön.Yeni Opel Corsa’ya önden ilk baktığımızda önceki modellerinden farklı olarak geniş ızgarası, ve keskin hatları dikkat çekiyor. Geriye doğru çekilen farlar ve keskin çizgileriyle sportif bir görüntü sergileyen Yeni Opel Corsa, güçlü omuz çizgileriyle ağırlığını ortaya koyuyor.

Opel Corsa ,., Led far teknolojisi ve krom çıtalarla süslenen radyatör ızgarası bakışlarına ayrı bir hava katıyor. Arkadan baktığımızda büyütülmüş ve dışa çıkık hale getirilmiş stoplar eskisinden farklı olarak dikey değil yatay olarak konumlandırılmış. Yeni Opel Corsa’nın uzunluğu 4021 mm, genişliği 1746 mm ve yüksekliği 1481 mm. Bagaj hacmi ise 285 Lt.

Opel Corsa .İç Mekan

Modern, kaliteli ve teknolojik özellikleri yüksek olarak dizayn edilen Yeni Opel Corsa, size sürüş odaklı bir yolculuk yaşatabilecek donanıma sahip.

Opel Corsa -kokpit Deri direksiyon simidi sürüşte oldukça rahat bir kullanım sunuyor. Gösterge paneli oldukça anlaşılabilir. 7 İnçlik IntellLink multimedya sistemi ile araç hkakında bir çok bilgiye ulaşabiliyorsunuz.

Opel Corsa -geri görüş kamerası Renkli olan IntelLink dokunmatik ekran sistemi Apple ve Android sistemi ile entegre çalışabiliyor.

Opel Corsa -iç.,Motor, Performans & Teknoloji, Yakıt Tüketimi

Yeni Opel Corsa, 1398 cc silindir hacmine sahip, 90 HP beygir gücünde bir motora sahip. Maksimum tork değeri 130 Nm olan Yeni Opel Corsa’nın kalbi, 6 ileri otomatik şanzıman ile uyumlu çalışıyor.

Opel Corsa -ön far 0’dan 100 km’ye 13.9 saniyede çıkabilen Yeni Opel Corsa’nın maksimum hızı ise 170 km/s. Test sürecimiz içerisinde ortalama yakıt tüketimi 7.8 litre olarak gerçekleşti. Sert süspansiyonları ile yola sağlam tutunan Corsa’nın vites geçişleri seri ve sarsıntısız gerçekleşiyor. Ayrıca önceki nesline göre yalıtım daha iyi hale getirilmiş, sürüş esnasında içeri motor ve yol sesi daha az geliyor.

Opel Corsa -arka farYeni Opel Corsa, sürücü hava yastığı, yolcu hava yastığı, yan/perde hava yastığı, lastik basınç kontrol sistemi, abs (antiblokaj fren sistemi), esp (elektronik denge sistemi), ön sis farları, alaşım jantlar gibi özellikleri ile sürücü ve yolcuların güvenlikle yolculuk etmeleri için gerekli tüm donanımlara sahip. Ayrıca yol bilgisayarı, hız sabitleme sistemi, yokuş kalkış destek sistemi teknolojik özellikleri ile sürüş konforuna büyük ölçüde destek sağlıyor.

Opel Corsa -arka,Fiyat

Test aracımız pel Corsa  1.4 Color Edition AT satış fiyatı: 68.800TL

Herkese kazasız ve keyifli yolculuklar diliyorum.

Onur Kaan Günerkan

www.facebook.com/froozz

instagram.com/_onurkaan_

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*