Anasayfa » Haberler » Aracınızı Yetkili Servise Götürürken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Aracınızı Yetkili Servise Götürürken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Aracınızı Yetkili Servise Götürürken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Herkese merhaba, otoruyasi.com için ilk yazımla birlikte sizlerleyim. Kendimi anlatmayı çok sevmesemde usuldendir biraz kimdir yazmak 🙂 Sigorta, sağlık, medya sektöründe farklı farklı alanlarda uzun yıllar çalıştıktan sonra 2006 yılında tam bir u dönüşü yaparak hayatımı fotoğraf üzerine kurguladım. Fotoğrafla birlikte başlayan blog maceram günümüzde aktif bir blogger, dijital yazar, sosyal medya insanı olarak devam ediyor. Aslan burcuyum. Araba kullanmayı ve keşfetmeyi severim.  Çalışma ve kişisel hayatım da bir çok araç kullandım. Her aracı rahatlıkla kullanırım yabancılık çekmem. Bir aracı anlamam çok zamanımı almaz. Bu sebeple iyi bir sürücü olduğumu söyleyebilirim.

servisAraçlarla olan ilişkim ehliyet aldığım günden bu yana devam edince de hayatımda bu konuyla ilgili epey macera var. Sitenin takipçisini göz önüne aldığımda kafamdan bir sürü yazı fikri geçse de yetkili servisle ilgili yazmaya karar verdim.

Araba kullanmayı çok sevsem de çok talihsiz bir sürücüyüm. Şu ana kadar bir araca minik vurma dışında bir kazaya sebep olmadım. Lakin bana o kadar çok çarpıldı ki bir ara araba kullanmayı bırakmayı bile düşündüm. Ama yine de vazgeçmedim çünkü araba kullanmayı seviyorum.

Doğal olarak kaza vb geçirince eh bir de eski sigortacı olarak (her ne kadar elementer sigortacı olmasam da) hangi evrak tutanak hepsini hatmetmiş durumdayım. Bu sebeple ilk şoku atlattıktan sonra karşımdakinden evraklarını ister ve en uygun zamanda aracımı  yetkili servise götürürüm.

Arabamı geçtiğimiz hafta yetkili servise bıraktım. Yaşadığım kaza sebebiyle hasarın giderilmesi ve periyodik bakımının yapılması  söz konusuydu. Yetkili servis konusunda epey titizim. Şu anki yetkili servis tüm ihtiyaçlarıma cevap veriyor. Yetkili servis seçerken benim için en başta sigorta şirketi ile anlaşmasının olup olmadığı geliyor. Yetkili servisiniz anlaşmalı bir servis ise tüm işlemler hız kazanıyor.

Servisin hasar yetkilisi dosyanızı açtıktan sonra ikame araç için başvurabiliyorsunuz. İstanbul’da aracınız servise girdiğinde minimum 10 gün aracınızı unutun. Ve maalesef ikame araçta hasarın durumuna göre sonra kös kös araçsız kalıyorsunuz.

otomobil servisHasarı inceleyecek uzmanın yetkili servise düzenli gelmesi hayatınızı kolaylaştırıyor. Eh güncel ve teknik bilgiye sahip servis danışmanları da olunca içiniz rahat ediyor.

Aracımı yıllarca götürdüğüm çok meşhur servisi sevmiyordum ama evime yakın diye gitmek zorundaydım. Şimdi düşünüyorum da şu an ki servisimin imkanlarını bilseydim uzak yakın bakmaz buraya getirirdim.

Yetkili serviste bekleme alanı, temizlik, ışık, servis alanından uzak olması (egzos, yağ ve bilimum kokular beni rahatsız ediyor)  üzerinde durduğum diğer noktalar. Çok şanslıyım ki şu an ki servis bunların hepsine sahip. Zaten müşteri memnuniyetinde İstanbul’da birinci, Türkiye genelinde üçüncü seçilmişler.

Yetkili servisin etkili iletişime sahip olması gerektiğini düşünüyorum. Sizden onay almadan yedek parça ya da değişmesi gereken parçaları değiştirmemeleri gerek her zaman. Ama daha önce sürpriz faturalarla karşılaştığım çok olmuştu. Son üç yıldır bu serviste hiç yaşamıyorum ve tam puanı hak ediyorlar.

Mechanic wrench tool

Mechanic wrench tool

Serviste aradığım tüm nitelikler yetkili servisimde bulunca yaşadığım talihsizlikler en azından burada yüzümü güldürüyor.

Siz siz olun aracınızı yetkili servise götürürken;

 

  • Randevu süreci ne kadar hızlı?
  • Müşteri kabul esnasında size talebinizle ilgili hemen servis danışmanı sağlayabiliyorlar mı?
  • Servis danışmanı sizinle birlikte aracınızın yanına gelerek bakım, onarım ve arıza detaylarınızı aktarırken ne kadar ilgili?
  • Tüm bilgileriniz not ediliyor mu?
  • Bakım & Onarım Sürecinde marka standartları gereği orijinal parça kullanımları hemen tedarik edilip , hızlı hizmet veriyor mu?
  • Tüm taleplerinizin kontrol edilerek size tamamlanmış olarak mı aracınız teslim ediliyor?
  • Aracın, tekrar trafiğe çıkışı için test sürüşüyle genel kontrolünün yapılıp yapılmadığını;
  • Temiz bir şekilde teslimatı gerçekleştirecek mi gibi tüm detaylara dikkat etmenizi öneririm.

Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

TİCARİ ARAÇLAR İLE İLGİLİ SİTEMİZİ AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ZİYARET EDEBLİRSİNİZ

Tiacari araçlar ile ilgili en yeni haber,

Ticari Araçlar, Lojistik, Teslimat, HTA(hafif ticari araçlar), Lansman, Otobüs, Kampanyalar, Lastik ve Akaryakıt konularındaki en güncel haberleri Ticariport.com sitesinden takip edin..

www.ticariport.com ziyaret edebilirsiniz..

 

YSM

https://www.facebook.com/YesimMutluPhotographe

https://www.instagram.com/yesimmutlu

https://twitter.com/yesimmutlu71

https://www.youtube.com/user/yesimmutlu

Yeşimin Rüyası: Hangi servis diye merak eden olursa yesim@yesimmutlu.com bir mail lütfen..