Anasayfa » Ticari Araçlar » Çukurova Savunma’dan IDEF 2021’de İki Yeni Ürün Lansmanı
Çukurova Savunma’dan IDEF 2021’de İki Yeni Ürün Lansmanı

Çukurova Savunma’dan IDEF 2021’de İki Yeni Ürün Lansmanı

Zırhlı Hızlı Kazıcı-Yükleyici BHL-z ve 8/9 Tonluk 4×4 Çok Amaçlı Tekerlekli Şasi Platformu

Yenilikçi çözümleriyle hem yurt içinde hem de yurt dışında silahlı kuvvetlerin ve güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarını karşılayan Çukurova Savunma, IDEF 2021’de, iki yeni ürününün lansmanını yapacak. Bunlardan ilki Zırhlı Hızlı Kazıcı-Yükleyici BHL-z; ikincisi ise 8/9 Tonluk 4×4 Çok Amaçlı Tekerlekli Şasi Platformu. Firma, bir diğer şasi platformu olan 14 tonluk 4×4 şasini de IDEF 2021 ziyaretçilerinin ilgisine sunuyor.

Çukurova Savunma, IDEF ziyaretçilerini, açık alanda bulunan A-107 numaralı standında
ağırlayacak.

Operasyon Sahasının İş Makinası BHL-z

16 ton sınıfında, 4x4x4 (4 tekeri de tahrikli ve her iki aksta dönüş sistemine sahip) bir araç olan BHL-z, saha operasyonlarında fark yaratan bir dizi teknik özelliğe sahip. Bunlar arasında; 220 beygir gücünde motor, 6/3 vites Ergo-Powershift elektronik şanzıman, 77 km/sa azami hız, HPSS süspansiyon, patlak-gider lastikler, BR7 balistik koruma seviyesi ve STANAG 4569 2a/2b (simülasyon) mayın koruması yer alıyor. Bu özellikleri sayesinde BHL-z, yüksek tehdit seviyesine sahip operasyon alanlarında, hem yüksek koruma sağlıyor hem de görevini, güvenilir bir şekilde yerine getirerek ihtiyaçları karşılıyor.
Kullanıcılar, diğer iş makinalarının yetersiz kaldığı anlarda, BHL-z’ye güvenebileceklerini biliyor. BHL-z, rekabetin önünde yer alan standart özelliklerinin yanı sıra bir dizi opsiyonel özellik ile son kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Opsiyonel özellikler arasında; kameralar, muhabere donanımı, otomatik yangın söndürme sistemi, merkezi yağlama, karbon filtreler ve uzaktan kontrolbaşta olmak üzere bir dizi kabiliyet yer alıyor.

Yenilikçi Araçların Tekerlekli Şasi Platformu

Farklı üst yapılarla birleştiğinde, silahlı kuvvetler ve güvenlik güçleri için etkin çözümler oluşturulmasını sağlayan şasi platformları da geliştiren Çukurova Savunma, yeni 8/9 tonluk 4×4 şasini, ilk defa IDEF 2021’de sergileyecek. Bu yeni şasi; 250 beygir gücüne sahip motoru, 6 ileri vitesli tam otomatik şanzımanı, saatte 120 km’lik azami hızı ve yüzde 60 eğim tırmanma kabiliyetini, askeri standartlarla uyumlu bir şekilde bir araya getiriyor. Yaklaşma ve uzaklaşma açıları ve 700 mm’ye kadar derin sulardan geçme kabiliyeti ile taktik sahadaki engelleri aşarak yoluna kesintisiz devam edebilen bu şasi ile Çukurova Savunma, diğer 4×4 platform şasilerine göre önemli bir hareket kabiliyeti artışı sağlamayı hedefliyor.