Anasayfa » Haberler » Eskişehir Oto Ekspertiz; Aracınız İçin Başarılı Önleyici Bakım Programları
Eskişehir Oto Ekspertiz; Aracınız İçin Başarılı Önleyici Bakım Programları

Eskişehir Oto Ekspertiz; Aracınız İçin Başarılı Önleyici Bakım Programları

Günümüzde pek çok araç sahibi mecburi olarak mesai zamanının çoğunu aracıyla yollarda geçiriyor. İletişim çağının bir gereksinimi olarak ulaşımında ön planda olduğu bir çağda yaşıyoruz. Önceden insanların işi, evi, okulu ve alışveriş yaptığı yerler hep aynı çevredeydi ve insanlar uzakta ki avantajlı iş ve oluşumlardan genel olarak habersizdi. Günümüzde ise gerek iş seyahatleri olsun gerekse konferanslar ve alışveriş her türlü fırsat tüketicilerin imkânlarına sunuluyor.

Eskişehir Oto EkspertizUlaşımda vazgeçilmez olan bireysel araçlar çoğu zaman arızalandığında oto- tamirciye götürülüyor ve genellikle yüklü bir masrafla tamiri gerçekleştiriliyor. Eskişehir oto ekspertiz ailesi olarak yeni bir anlayışı savunuyoruz. İlerici bakımlarla oluşabilecek arızalar henüz meydana gelmeden arızaları önlemeyi teklif ediyoruz. Önleyici bakımlar genellikle az masraflı ve zahmetsizdir. Bu bakımlarla herhangi bir kaza meydana gelmeden önce arızalar belirlenebilir ve trafik ihlalleri en aza indirilir.

Çoğu araç sahibi aracının kusurunu bilmediği zaman çok daha rahat olacağını düşünüyor bu fikir doğru değil ve aracınızın arızalanması için bu bir önlem değildir. Evet küçük kusurlar, erken fark edilmiş arızalar biraz bakım ve zahmet gerektirir ancak bu hiçbir zaman bir parçanın tamamen değişmesi kadar değildir. Üstelik araba parçaları birbirine bağlı olacağından bazen birkaç parça birden değişmesi gerekebilir. Yani basitçe bir örnek vermek gerekirse su kaçıran musluğunuza yeni bir plastik conta takmakla alacağınız önlemle, evinizi su basınca bütün evinizin parkelerini değiştirmeniz arasında ki maliyet farkını düşünün. Aracınızın modeline göre bu maliyet sizi çok daha yukarılara çıkarabilir.

Eskişehir oto ekspertiz önleyici araç bakım paketleri ile standart bir ücretle çok daha fazla Check- Up imkânı sağlar. Güvenliğin yanı sıra bizden alacağınız önleyici araç bakım denetimleri garantili olacağından uzun süre taahhüt sağlar. Önleyici bakım yaptırmak bir tutumdur ve arabanızı en iyi sürüş deneyimi ile kullanmanızın en iyi alternatifidir.

Sıradan araç kontrolleri arabayı bozulduğunda bir tamirciye götürüp bozulan parçaları değiştirmekten- tamir ettirmekten ibarettir. Bu ilerici değil gerici bir bakım programıdır. Çünkü genel olarak tamirciler yalnızca sizin bozulan parçanızla ilgileneceğinden diğer sorunları görmezden gelir. Bu sayede zaman içinde önlem alınmayan ve tespit edilmeyen daha fazla parça bozulmak zorunda kalır. Önleyici bakım programında ise aracınızın zayıf noktaları tespit edilip hasar kaydı oluşturulur ve gelecekte bu kısımların sorun haline gelebileceği bilgisine önceden ulaşırsınız. Yani motorunuz yanmadan önce onun hakkında bilgi alabilir aracınızın en küçük detayına kadar denetleme sağlayabilirsiniz. Böylece sırf maliyetsiz olduğu için orijinal olmayan parçaları aracınıza takmak zorunda kalmazsınız.

Profesyonel önleyici bakım programları aracınızın iç ve dış bütün kontrollerini sağlar. Uzman ekibimiz ve profesyonel hassas ölçüm cihazlarımızla aracınızı bütünüyle test ediyoruz. Uzmanların görüşüne göre iyi bir araç bakımı yaptırmak maliyeti yükseltmez ancak düşürür. Sadece bozulan bir aracı değil ucuz bir önleyici bakım yaptırmak benzin maliyetinizi de yıllık binlerce lira düşürebilir. Aracınızda değişmesi gereken ve kontrolleri önemli olan birkaç nokta şunları içerir.

  • Standart olarak motor yağınızın filtresi 3 bin km’de bir değişmelidir. Bu mesafe 7 bin km’ye çıkabilir ancak daha fazla değil. Bazı yeni araçlar sizi önceden uyarır.
  • Güçlü frenler bir arabanın vazgeçilmezi olmalıdır. Bunun için 7 bin km ve 10 bin km’ye kadar genel olarak frenler görmezden gelinebilir. Frenlerin kontrolünü sağlamak önemlidir.
  • Soğutma sıvısı ayda bir kontrol edilmelidir. Soğutma sıvısı deposu yıkandığında sıvı daha kolay iletilir ve iki senede bir uygun antifriz ile değişilmesi sağlıklıdır.

Evde gerçekleştirilebilecek kolay bakımların yanında size sağlayacağımız uygun bakım paketleri ile aracınızın tam bir muayenesini gerçekleştirin. Size önereceğimiz en uygun bakım paketi ile aracınızda güvenle ve sorunsuz seyahat edebilirsiniz.