Anasayfa » Ebru Pekel » Lüks ve Konforun Yeni Nesil Adresi!, Mercedes C200 4matic Test&İzlenim
Lüks ve Konforun Yeni Nesil Adresi!, Mercedes C200 4matic Test&İzlenim

Lüks ve Konforun Yeni Nesil Adresi!, Mercedes C200 4matic Test&İzlenim

Otoruyasi.com’un bu haftaki test konuğu olan Mercedes Benz’in D segmentindeki temsilcisi Mercedes C200 4matic ile birlikteyiz. İlk görüşte dikkatleri üzerine çeken otomobilin teknik özellikleri dışında, yaşadığım sürüş keyfini ve bana hissettirdiklerini de sizlere aktarmak isterim.

Çok yakın zamanda lansmanı yapılan yeni C serisi, hem göze hem de kalbe hitap ederken tatmin edici konforu ve futuristik tasarımı ile göz dolduruyor. Araç, geçtiğiniz yollarda,  yollardan ilk kez geçseniz dahi yollara hakim olduğunuz hissini ve güvenini yaşatıyor.

Dinamik ve modern görünümü sayesinde lüksü ve sportifliği bir arada sunan Mercedes C200 4matic, ilk bakışta özel bir Mercedes olduğunu zaten belli ediyor. Yumuşak ve yuvarlak hatları ile ilgi çeken araba, titiz işçiliği ile de benzerlerinden ayrılıyor.

Direksiyon başında otururken 12,3 inç büyüklüğünde dikey dokunmatik ekran sayesinde,  internette gezinmeye, google ile arama yapmaya, facebookta paylaşımda bulunmaya ve maillerinizi kontrol etmeye imkan sağlıyor.

Yeni kumanda ve gösterge paneli konsepti ile artık her şey gözünüzün önünde yer alıyor.

Öne çıkan çok sayıda yenilikçi konfor özelliği yolculuğunuzu daha rahat hale getiriyor.

Modern lüksün gelişimini temsil eden yeni C- Serisi Sedan, zamana uygun minimalist çizgisi, genişletilmiş aks mesafesi ile elit ve kullanıcı dostu bir tasarım sunuyor. Tasarım konusunda yeni nesil teknolojilerle donatılmış otomobil, yapılan kullanıcı anketlerinden de tam puan alıyor.

Aracınızın sportif karakterini ve kişiselliğini vurgulayan etkileyici tasarım, gece paketi ile siyah renkte kullanıma sunuluyor.

6.nesil jenerasyon bir C serisi olan araç, lüks bir otomobilde olduğunuzu fazlasıyla hissettiriyor. Türkiye’de 204 HP güç üreten, benzinli 1.5 litrelik mild- hibrit motorla satılan otomobil, dokuz ileri şanzımanla oldukça etkili yol alıyor.

Şehir içinde 8 litre seviyesinde yakıt tüketen araç, yüksek donanım paketleri olan AMG ve Edition 1 AMG donanım seviyeleriyle, Türkiye’de yüksek vergi oranlarına rağmen tercih ediliyor.

Sonuç olarak; Yeni Mercedes- Benz eski nesline göre arttırılan sürüş dinamikleri ve konforu, ayrıca sürücülere daha fazla dijitalleşme ile yolculuklarınızın daha keyifli geçmesini vaad ediyor.

1.599.000 TL’den satışa sunulan Mercedes C200 4matic, yüksek fiyatına rağmen, kaliteden ve lüks otomobil sevdasından ödün vermeyenler için tercih edilecek, son derece keyifli bir otomobil. Lüks çıtasını bir kademe daha yükselten ve maskülen bir otomobil olan Mercedes C200 4matic, karizması ve olağanüstü renkleri ile sevilmeye devam ediyor.

Bu segment otomobil düşünen okuyucularımıza Mercedes-Benz C serisini Mercedez-Benz showroomlarında test etmelerini öneriyoruz.

Herkese keyifli ve emniyetli sürüşler dilerim.

Ebru Pekel