Anasayfa » Haberler » PETRONAS, Maksimum Verimliliği Sağlamak İçin Geliştirdiği Yeni PETRONAS Syntium Binek Araç Yağları Serisini Piyasaya Sürdü
PETRONAS, Maksimum Verimliliği Sağlamak İçin Geliştirdiği Yeni PETRONAS Syntium Binek Araç Yağları Serisini Piyasaya Sürdü

PETRONAS, Maksimum Verimliliği Sağlamak İçin Geliştirdiği Yeni PETRONAS Syntium Binek Araç Yağları Serisini Piyasaya Sürdü

 PETRONAS Madeni Yağlar (PLI), dünya genelinde binek araçların termal verimliliğini artırmak, motor ısı dağılımını kontrol etmek ve emisyonları azaltmak için geliştirdiği PETRONAS Syntium serisini piyasaya sürüyor. Dünya Markalar Şampiyonluğunu sekizinci kez üst üste kazanan Mercedes-AMG PETRONAS Formula One Takımı’nı destekleyen PETRONAS Syntium yeni CoolTech+™ teknolojisiyle, sürücülerin optimum motor performansına ulaşmasını ve her yolculukta daha iyileştirilmiş sürdürülebilirlik elde etmesini sağlayarak PETRONAS Madeni Yağlar’ın otomotiv yağlarındaki lider rolünü pekiştirecek.

Çoğu modern motor, potansiyel yakıt enerjisinin yalnızca yaklaşık üçte birini güce dönüştürür. Söz konusu termal enerjinin geri kalan kısmı atık ısı olarak dağılır, yani otomobiller tarafından üretilen faydalı enerjinin yarısından fazlası motorun verimsizliği nedeniyle kaybolur. Aşırı ısı ayrıca turbo şarj ünitesi, pistonlar ve segmanlar gibi kritik motor parçalarına da zarar verebilir.

PETRONAS Syntium, kritik parçaların aşınmasına karşı önceki nesillere göre neredeyse %40 daha güçlü koruma sağlayarak tortu oluşumunu önlüyor. Parça ömrünü uzatmak ve bakım maliyetlerini azaltmak için motor içindeki kritik ısı bölgelerine odaklanıyor. Olağanüstü güçlü yağ zincirleri sayesinde yeni PETRONAS Syntium serisi, %68’e kadar daha yüksek oksidasyon direnci sağlıyor. Tortu oluşumunu kontrol ediyor, yağ kalınlaşmasını geciktiriyor ve maksimum motor performansı için sabit bir koruyucu film sağlıyor. Ayrıca ısı kontrolü konusundaki üstün yeteneğiyle sürtünmeyi azaltan CoolTech+™ teknolojisi, araç emisyonlarını ve yakıt tüketimini %3’e kadar azaltarak sürüşün çevresel etkisini en aza indiriyor ve sürücülerin maliyetten tasarruf etmesini sağlıyor.

Ayrıntılara gösterilen bu özen, PETRONAS Syntium’u yalnızca dünyanın en hızlı hibrit yağı değil, aynı zamanda gezegendeki en hızlı yarış takımı Mercedes-AMG PETRONAS’ın bir numaralı tercihi haline getiriyor. Takımın resmi teknoloji ortağı PETRONAS Syntium, CoolTech+™ teknolojisiyle, Formula 1 yarış aracının %50’nin üzerinde termal verimlilik elde etmesini sağlayarak onu şimdiye kadar yaratılmış en verimli yarış motoru haline getiriyor. Bu uzmanlık, dünyanın dört bir yanındaki sürücüler için yeni, yüksek performanslı motor yağları serisine dahil edildi.

2022’deki en büyük ürün lansmanının bir parçası olarak PETRONAS Madeni Yağlar, PETRONAS Syntium’un ambalajını da yeniden tasarladı. PLI (Petronas Lubricants International) artık tüm ürün yelpazesinde %15 daha az plastik kullanıyor. Şirket ayrıca plastik kullanımını %90’a varan oranda azaltacak yeni bir karton kutu ambalaj içinde 20 litrelik torbaları piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirket karbondioksit emisyonlarıyla mücadele için sürdürülebilirlik platformu Treedom ile ortaklığını da sürdürüyor. Teknik yenilikleriyle tanınan PLI, 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonu elde etmek için becerilerini farklılaştırma ve yeniden kullanma zamanının geldiğine inanıyor.

Günümüzde değerli bir kaynak olan enerjiyi korumak ve sürdürülebilir bir şekilde tedarik etmek artık her zamankinden daha fazla önem taşıyor. Hem otomobilin içinde hem de dışında başa çıkılması gereken çok fazla baskı var.Sürücülerin soğukkanlılıklarını kaybetmeleri ve enerjilerini daha fazla harcamaları daha kolay haline geliyor. Bu noktada CoolTech+™ teknolojisine sahip PETRONAS Syntium ile sürücüler ısıyı kontrol edebiliyor, motor yağının her damlasından en iyi şekilde yararlanabiliyor ve verimliliği en üst düzeye çıkarabiliyor.

PETRONAS Madeni Yağlar (PLI) EMEA Bölge Yöneticisi Domenico Ciaglia şunları söylüyor: “Modern araçlar emisyonları azaltmak için daha az yakıt tüketirken, daha küçük motorlara kıyasla daha fazla güç üretmek için daha çok ve daha verimli çalışmalıdır.

Bu nedenle yeni PETRONAS Syntium serisi, termal verimliliği ele almaya ve motor ısısının yayılmasını kontrol etmeye odaklanarak daha temiz, daha uygun maliyetli mobilite için otomobil motorlarının performansını dönüştürüyor. Yeni CoolTech+™ teknolojimizle sürücüler ürünlerimizin araçlarının motorları, cüzdanları ve gezegen üzerindeki olumlu etkilerini bilerek güvenli bir şekilde yola çıkmanın keyfini sürebilirler.”

PETRONAS Madeni Yağlar Hakkında:

PETRONAS Madeni Yağlar (Petronas Lubricants International), Malezya’nın ulusal petrol şirketi Petronas’ın global madeni yağ üretim ve pazarlama iş koludur. 2008 yılında kurulan PETRONAS Lubricants International, dünya çapında 100’den fazla pazarda yüksek kaliteli otomotiv ve endüstriyel madeni yağ ürünleri üretmekte ve pazarlamaktadır. Merkezi Kuala Lumpur’da bulunan PETRONAS Madeni Yağlar, 28 ülkede 30’un üzerinde pazarlama ofisine sahipken, 1993 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Şu anda ilk 10 arasında yer alan PETRONAS Lubricants International (PETRONAS Madeni Yağlar), dünyanın önde gelen madeni yağ şirketlerinden biri olarak konumunu korumak için agresif bir iş büyüme stratejisi yürütüyor.