Anasayfa » Haberler » Uzay Kampında Katılımcılar Bilime ve Eğlenceye Doyacaklar
Uzay Kampında Katılımcılar Bilime ve Eğlenceye Doyacaklar

Uzay Kampında Katılımcılar Bilime ve Eğlenceye Doyacaklar

Uzay Kampı Türkiye’nin 7-15 yaş arası katılımcılara yönelik planladığı yaz kampı programlarına geri sayım başladı. İzmir’de kurulu kampın iki günden altı güne kadar değişen program seçenekleri büyük ilgi görüyor.

NASA tasarımlı astronot simülatörleriyle uygulamalı uzay bilimleri ve teknolojileri eğitimi veren Uzay Kampı Türkiye, yaz tatiline özel uygulayacağı programlara hazırlanıyor. 9-15 yaş aralığındaki öğrenciler için 2 Günlük Yıldızlar ve Gezegenler Macerası ve İngilizce-Türkçe dil seçenekleriyle sunulan 6 Günlük Yaz Kampları programlarının yanı sıra 7-11 yaş aralığındaki öğrencilerin ebeveynleriyle birlikte katılabileceği Aile-Çocuk Uzay Kampı programı ve günlük gezi seçenekleriyle eğlence ve eğitim tüm yaz boyunca devam edecek.

izmir uzay kampıNASA tasarımlı simülatörlerle eğitim, sihirli kürede astronomi, astronot macera parkurunda yarışmalar gibi birbirinden eğlenceli ve eğitsel aktiviteleri içeren 6 Günlük Yaz Kampı Programı’nda bilimsel eğitimin yanı sıra özel etkinlikler gecesi, havuz aktivitesi, barbekü partisi gibi sosyal ve kültürel etkinlikler sunulacak. Space Maker Yaz Kampı katılımcıları son yılların gözde öğretim yaklaşımı STEAM (Fen-Teknoloji-Mühendislik-Sanat-Matematik) ile yaratıcılıklarını geliştirecek; hayal güçlerini elektronik devreler ve bileşenler aracılığıyla tasarıma nasıl dönüştürebileceklerini öğrenecekler. Özel tasarımlı laboratuvarda robot teknolojilerinin öğretileceği, robot dizayn ve programlama çalışmalarının yapılacağı Robot Aktiviteli Yaz Kampları da 12-15 yaş arası katılımcıların katılımına açık olacak.

uzay kampı-1Öğrencileri bilim ve teknoloji alanlarında bilgilendirip, uygulamalı eğitimlerle bireysel gelişimlerine katkı sağlamayı hedefleyen kamp programları 11 Haziran’da başlayıp 19 Ağustos’ta sona erecek.