Anasayfa » Haberler » Volkswagen Caddy 2.0 TDI Style DSG Test ve İzlenimi
Volkswagen Caddy 2.0 TDI Style DSG Test ve İzlenimi

Volkswagen Caddy 2.0 TDI Style DSG Test ve İzlenimi

Bu haftaki test konuğumuz Volkswagen Caddy oldu. Caddy’nin beşinci nesli bir önceki nesline göre daha Modern, daha şık ve teknolojik donanımın dokunuşlarını uzaktan dahi ilk baktığınız anda hissedebildiğiniz, MQB platformunda üretilen ilk ticari araç olma ünvanına sahip.

Yeni Caddy, tasarımı ve şık görüntüsü ile artık sadece bir ticari olmayan, aynı zamanda ailelerin de bir numaralı tercihi olabilecek özelliklere sahip.

Dış Tasarım

Caddy’nin dış tasarımında Modernliğin, şıklığın ve teknolojik donanımın dokunuşlarını uzaktan daha ilk baktığınız anda hissedebiliyorsunuz. Caddy’de Çift krom şeritli ön ızgara ve ortasında yeni tasarımı ile Volkswagen logosu, hemen altında petek tasarımıyla dikkat çeken havalandırma ve keskin çizgileri ile Yeni Volkswagen Caddy, sportif ruhunu ön plana çıkarıyor. Yan tarafta ise 17 inç alüminyum alaşımlı jantlar ve ön Led Farlardan arka farlara kadar uzanan keskin çizgi araca şık bir görünüm katmış.

Aracın arkasında ise tavana kadar uzanan LED stop lambaları aracı olduğundan daha yüksek göstermiş. Arka camda yer alan Volkswagen marka logosu ve plakanın hemen altında yer alan 2 keskin çizgi arasında yazılı Caddy ismi güzel duruyor. Yeni Volkswagen Caddy hem sade hem de şıklığın gözleri doldurduğu bir araç olmuş diyebilirim.

Konforlu Kokpit Tasarımı

Aracın içine geçtiğinizde ise size özel bir alanın içinde olduğunuz hissine kapılıyorsunuz. Kaliteli malzeme ve sağlam bir işçiliğin içeride işlediği ruhu hissediyorsunuz. Dışarıdaki keskin çizgiler içeride de gözleri doldurmaya devam ediyor. Yeni Volkswagen Caddy’de yeni nesil 3 kollu direksiyon simidinden hız sabitleyici ve hızı ayarlama, radyoyu ayaralma gibi bir çok özelliğe kolayca ulaşabiliyorsunuz.

8,25 inçlik dokunmatik multimedya sisteminden araç bilgilerini, radyoyu, navigasyon sistemini kontrol edebilirsiniz. Günümüzde en az efor ile en çok faydayı sağlamak trend iken, direksiyonun sol tarafında bulunan ve bazı fonksiyonları çalıştırmak için tasarlanan düğmeler ile Yeni Volkswagen Caddy bu konuda çıtayı biraz daha yükseltmiş. Araçtaki tüm detaylar sizi ticari bir araçtan çok üst segment bir binek araçta olduğunuz hissini yaşatıyor size.

Tabi bunların üzerine bir de 14 farklı yöne ayaranabilen, sırt, bel, baldır desteği gibi bir çok kul

unan “AGR” sertifikalı ErgoComfort sürücü koltuğu eklenince, bu klas sürüşe konforu da eklemiş oluyor Yeni Volkswagen Caddy.

Motor & Teknoloji , Güvenlik

Yeni Volkswagen Caddy’de 4 silindirli 2.0 TDI motor bulunuyor.122 PS güç ve 320 NM tork değeri ile yüksek performans sunan Yeni Volkswagen Caddy, çift kavramalı 7 ileri DSG şanzımanı ile %15 e varan yakıt tasarrufu sağlıyor. 0’dan 100 km’ye 11.4 saniyede çıkabilen Yeni Volkswagen Caddy’nin maksimum hızı 186 km/s. Aracın fabrika değerlerine göre şehir için 5.7 lt, şehir dışı ise 4.4 lt yakıt tüketim değerleri bulunuyor. Test sürecimiz içerisinde Caddy’nin yakıt tüketimi  5.1 litre olarak gerçekleşti.

Aracın teknolojik özellikleri sürüş keyfi ve konforu yanında güvenli bir sürüş de sunuyor.

Aracın güvenlik özellikleri olarak : Acil Çağrı Sistemi eCall, Şerit Takip Asistanı, Hız Sabitleyici, Elektronik Diferansiyel Kilidi EDL, Elektromekanik el freni ve Auto Hold, Sürücü ve yolcu için yan, perde ve orta hava yastıkları, Elektrikli çocuk kilidi, Sürüş esnasında ön kamera ve radar sayesinde tehlikeli durumlarda devreye giren acil frenleme özellikli ‘Front Assist’, Şerit Değiştirme Asistanı “Side Assist” gibi özelliklerini söyleyebiliriz.

Fiyat: Yeni Volkswagen Caddy  donanımına göre fiyat aralığı ise: 531.000 TL- 678.500 TL.

Sonuç: Yeni Caddy’in ergonomik sürüş keyfi ve konforlu yaşam alanının yanısıra sahip olduğu güvenlik donanımları ile size ve sevdiklerinize güven içinde huzurlu bir yolculuk sunuyor.

Binek otomobil teknolojisi, güç ve konforu, ticari araç genişliği ve ferahlığı ile birleştiren Yeni  Volkswagen Caddy, bizlerden tam not aldı. Uzun yolda’da deneme fırsatı bulduğumuz Yeni Volkswagen Caddy, kalabalık ailelerin de gönül rahatlığı ile tercih edebilecekleri bir araç. Yeni tasarımı ile ticari segmentteki başarısını pekiştirecek olan Caddy,  binek araç statüsünde de “ben de varım” diyor. Yeni Caddy’yi sizlere en yakın Volkswagen bayii veya showroom’larında inceleyip test etmenizi öneririm.

Unutmayalım Trafik Kurallarına Uyalım Sevdiklerimizi Üzmeyelim.

Hakkı Günerkan

www.facebook.com/otoruyasi

twitter.com/otoruyasi

twitter.com/hakkigunerkan

instagram.com/hakkigunerkan.