Anasayfa » Haberler » Yeni Opel Corsa Ultimate AT Test ve izlenimi
Yeni Opel Corsa Ultimate AT Test ve izlenimi

Yeni Opel Corsa Ultimate AT Test ve izlenimi

Bu haftaki test konuğumuz yeni tasarımı, yenilikçi teknolojisi ve iddialı performansıyla yeni Corsa oldu.  Türkiye’de baz modeli versiyonu ve üç donanın seviyesi ile farklı kitlelere hitap edecek. Üretildiği 1982’den bu yana dünyada ve ülkemizde çok sevildi, dünyada bugüne kadar 14 milyon adetlik satış rakamına ulaştı. Yenilenen 6. Nesliylede bu rakamların daha da üstüne çıkmayı hedefliyor.

Dış Tasarım

Yeni Opel Corsa bir çok özelliği ile “Yeni Nesil Araç” statüsünde göz dolduran bir tasarım ile donatılmış. Aracın ön ve arka tarafındaki keskin detaylı far tasarımları, yine aracın her köşesindeki keskin çizgileri, aracın sportif ruhunu yansıtıyor.

Çift renkli oluşu ise tasarımını mükemmelleştiren detay diyebilirim. Daha önceki modellere göre daha uzun olan aracın tavan yapısı da önceki modellere göre daha alçak. Yeni Opel Corsa 4.060 mm uzunluğa, 1.765 mm genişliğe ve 1.433 mm yüksekliğe sahip. Led Matrix farlarıyla ön tarafta dikkat çeken araç, 17 inç karartılmış elmas kesim jantları, led arka stop far grubu ve çift çıkışlı krom egzozu ile sportifliği ile göz dolduruyor.

İç Tasarım

Aracın içine geçtiğinizde kalite, modernlik ve teknoloji sizleri karşılıyor. Sürüş keyfinizi en üst düzeye çıkaracak kalitede ve teknolojik özelliklere sahip, Yeni Opel Corsa. Aracın dışında olduğu gibi içinde de “Yeni Nesil Araç” özelliklerine sahip. 3 kollu direksiyon simidinden bir çok özelliği rahatça kullanabiliyorsunuz.

Konforlu oturma alanı, ergonomik tasarımı ve modern görünümü ile yolculuklarınızın bitmemesini isteyebilirsiniz. Piano Black malzeme detayları ve krom detayları içeriye oldukça şık bir görünüm katmış.

Değişen vites kolu ise sportifliği vurguluyor. 7 İnç seçenek olarak gelen ekrandan araca ait hem güvenlik özelliklerini hem de o anki yol haritasını kontrol edebilirsiniz.

Motor, Performans, Teknoloji ve Güvenlik

Yeni Opel Corsa 1.199 cc silindir hacmine ve 130 HP beygir gücüne sahip. Aracın azami tork değeri 230 NM. 0’dan 100 km’ye 8.7 saniyede çıkabilen Yeni Opel Corsa, 208 km/s azami hız değerine sahip.

Yeni Opel Corsa’nın şehir içi yakıt tüketimi ortalama 6.8 litre (100 km) olarak gerçekleşti. Üç modlu sürüş kabiliyeti ile sürücülere (ECO) modunda yakıt tasarrufu sağlarken , sport moduylada performansının zirvesine çıkıyorsunuz.

8 ileri otomatik şanzımanı ile vites geçişleri çok iyi. Yeni Opel Corsa’nın sadece sportif bir görüntüye sahip olmadığını, ayrıca sportif bir sürüş zevki de yaşattığını, gaz pedalına basar basmaz hissediyorsunuz.

Edition donanımdan itibaren otomatik acil durum freni, akıllı hız sabitleme ve sınırlandırma sistemi, şerit takip yardımcısı, trafik işareti tanıma sistemi ve yaya algılama özelliğine sahip önden çarpışma uyarı sistemi bulunuyor. Kör nokta uyarı sistemi Ultimate donanım seviyesinde mevcut.

Yeni Opel Corsa teknolojik özellikleri ile sürücü ve yolculara rahat ve konforlu bir sürüş keyfi yaşatırken, onların güvenliğinden de ödün vermiyor.

Fiyat. Yeni Opel Corsa  donanımına göre fiyat aralığı ise: 176.900 TL- 283.900 TL.

Sonuç:   Opel’in B segmentindeki  efsane oyuncusu Corsa, şehir hayatında aranan ‘dışı küçük içi büyük’ dar alanlardaki manevra kabiliyeti ile otomobil kavramını en iyi şekilde dolduran araçlar arasında yer alıyor. Geliştirilen güvenlik donanımlarıyla ve teknolojileri ile sürücü ve yolcularına keyifli bir sürüş sunuyor. Araç seçiminizde ergonomik yapısı, konfor ve sürüş dinamikleri ile yeni Opel Corsa’yı denemeden karar vermemenizi tavsiye ediyoruz.

Herkese keyifli sürüşler dilerim..

Onur Kaan Günerkan

www.facebook.com/froozz

instagram.com/_onurkaan_